Najlepsi maturzyści 2018 na KUL

KUL będzie gościł 25 najlepszych maturzystów z całej Polski. Są oni laureatami projektu "Matura na 100 procent" realizowanego przez Fundację „Zawsze Warto”we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W tym roku uroczysta gala projektu odbędzie się 21 września w Lublinie, a dzień później jej uczestnicy zwiedzą KUL oraz wezmą udział w warsztatach psychologicznych przygotowanych przez Katedrę Psychoprofilaktyki Społecznej i Fundację „Zawsze Warto”.

 

Projekt Matura na 100 procent ma na celu wyróżnienie tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w całym kraju zdali egzaminy maturalne. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest uzyskanie co najmniej 90% z każdego przedmiotu zdawanego na egzaminie maturalnym oraz 100% z co najmniej jednego przedmiotu. W tym roku spośród 247 840 maturzystów kryteria konkursu spełniło 45 maturzystów, a 25 osobom, najlepszym z najlepszych, Kapituła przyznała tytuł Laureata.

 

W piątek, 21 września 2018r., o godzinie 12.00 w Auli Szkoły Muzycznej II st. im. T. Szeligowskiego, będzie miała miejsce uroczysta gala uhonorowania i nagrodzenia najlepszych tegorocznych maturzystów. Podczas tegorocznej edycji, której gospodarzem będzie Urząd Miasta Lublin, prof. Piotr Francuz (Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL) wygłosi wykład specjalny „Iluzoryczna rzeczywistość z perspektywy neuronauki poznawczej”.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018, godz. 10:44 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2018-09-18