Aktualności / Wydarzenia

Natura przez soczewkę

Alicja Kluz na KUL studiuje filologię polską. Przed nią już ostatni rok studiów, o których mówi z ogromnym entuzjazmem i w superlatywach. Szczególnie ceni zajęcia z literatury, choć literatura to nie jedyna jej fascynacja – jest nią również fotografia analogowa. Do 22 września na KUL prezentowana jest wystawa Alicji pt. „Natura przez soczewkę: ekspozycje fotografii analogowej".

Zdjęcia przyrody, łąk, gór – Tatr i okolic, jezior, ale i zakątków najbliższych autorce, ułożyły się w pewien cykl i stały inspiracją do tego, by zaprezentować je szerszemu gronu odbiorców.

Potencjał w moich pracach dostrzegł fotograf uniwersytetu, Tomek Koryszko – mówi Alicja i dodaje, że unikatowość jej zdjęć tkwi w technice ich wykonania, czyli aparatem analogowym.

Wśród zdjęć odnaleźć można naturę w różnych odsłonach, nie tylko budzącą się do życia, ale też jesienną i zimową. To kwiaty, łąki, drzewa oraz polskie góry.

Moją wystawę „Natura przez soczewkę: ekspozycje fotografii analogowej” można oglądać w Collegium Norwidianum KUL przez najbliższy tydzień. Serdecznie zapraszam – zachęca studentka.

Wystawa została przygotowana w ramach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki.