Sekcja Psychologii Rehabilitacji

 

W swoim działaniu pragniemy skupić się na poszerzaniu wiedzy na temat osób  
z niepełnosprawnością. Na pewno nie jeden z nas w swojej przyszłej pracy spotka się z osobą z niepełnosprawnością, ważne jest aby już od dziś budować kompetencje, które pozwolą nam zmniejszać dystans i ułatwią nawiązywanie kontaktu.

No właśnie, kontakt z drugim człowiekiem jest bardzo ważny i dobrze, gdy tworzymy go poprzez współpracę i zaangażowanie dwóch stron. Dlatego działania teoretyczne uzupełniamy praktyką! Spotkaniami z osobami z niepełnosprawnością, gdzie dajemy jakąś cząstkę siebie, wzbudzamy uśmiech na czyjejś twarzy, a dodatkowo poznajemy samych siebie i otwieramy się na innych ludzi.

 

Sekcja Psychologii Rehabilitacji nie mogłaby zapomnieć o działaniu mającym na celu uświadamianie społeczeństwa o wyjątkowym funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością. Pokazaniu jak osoby radzą sobie w pokonywaniu trudności, ale przede wszystkim jak spełniają swoje marzenia.


Podsumowując… Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą osób z niepełnosprawnością, poznać sposoby ich funkcjonowania, mieć praktyczny kontakt z osobami z niepełnosprawnością oraz łamać stereotypy i uprzedzenia na ich temat - dołącz do nas! J

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Magdalena Pietnoczko
Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017, godz. 00:27 - Magdalena Pietnoczko