Aktualności / Wydarzenia

Oficjalne otwarcie International Student Support Center

Wczoraj, 17 stycznia 2024 r., na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Wsparcia Studenta Zagranicznego - International Student Support Center (ISSC), mieszczącego się w sali 125 Collegium Norwidianum.

Inicjatywa ta, działająca od października 2023 r. i koordynowana przez Dział Współpracy z Zagranicą KUL, ma na celu zapewnienie kompleksowej pomocy i wsparcia studentom zagranicznym zarówno w akademickich, jak i pozaakademickich aspektach ich życia na Uniwersytecie i w Lublinie.

W ISSC każdy student zagraniczny znajdzie pomoc w zakresie: procedur wizowych, legalizacji pobytu, ubezpieczenia zdrowotnego, opieki medycznej i psychologicznej, usług bankowych.

Prorektor ds. studentów, doktorantów i rozwoju, dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL, która wzięła udział w uroczystym otwarciu, podkreśliła, że ISSC będzie również dla studentów zagranicznych przyjaznym miejscem do odpoczynku między zajęciami, poznania innych studentów i wymiany doświadczeń.

W celu integracji studentów,  ISSC planuje organizację wielu wydarzeń, takich jak wycieczki, warsztaty, dni tematyczne i inne. Lista ekscytujących planów na najbliższą przyszłość obejmuje Walentynki - Dzień Miłości, Dni Orientacyjne dla nowych studentów Erasmusa, Wielkanocne Warsztaty Międzynarodowe, Warsztaty Integracyjne z Kompetencji Międzykulturowych, Zawody Piłkarskie, Wycieczkę do Skansenu, Dzień Afrykański oraz Piknik Pożegnalny.

Tuż po oficjalnym spotkaniu studenci zagraniczni wzięli udział w warsztatach lepienia pierogów, podczas których nauczyli się przyrządzać jedną z tradycyjnych polskich potraw (ulubioną większości studentów zagranicznych).

Osobą kontaktową ISSC jest Emil Jagielski, który oferuje pomoc w wyznaczonych godzinach, a także telefonicznie lub mailowo. Informacje kontaktowe i harmonogram można znaleźć na stronie internetowej ISSC.

Wzmacniając swoje zaangażowanie w tworzenie wspierającego i integracyjnego środowiska akademickiego Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II serdecznie zaprasza wszystkich studentów zagranicznych do International Student Support Center (ISSC).

Więcej zdjęć z wydarzenia w galerii (kliknij tutaj).