­­Kolegium Historii Sztuki KUL serdecznie zaprasza na kolejny panel absolwencki historyków sztuki: „Historia sztuki i co dalej?” 31.03.2022 o godz. 17.00 (link do wydarzenia na fanpage’u historii sztuki: https://www.facebook.com/events/339172868265092?ref=newsfeed). Transmisja wydarzenia będzie dostępna na Facebooku HS: https://www.facebook.com/ihs.kul, a także na YT: https://youtu.be/U5wLPARvnoI

 

 

Uczestnikami panelu będą absolwenci historii sztuki KUL: p. Joanna Mielcarska-Kaczmarczyk – Zastępca Dyrektora ds. Naukowych w Muzeum Narodowym w Kielcach p. Paula Krzykowska – obecnie w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności pracuje w muzeum Ecomuseo Villa Ficana w mieście Macerata we Włoszech, gdzie zajmuje się edukacją muzealną p. Rafał Lis – trener i społecznik, aktywista na rzecz dostępnej kultury i sztuki. Szkoleniowiec i koordynator projektów w Fundacji Polska bez Barier ks. dr Piotr Pasek – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie (Muzeum Diecezjalne w Tarnowie), Diecezjalny Konserwator Zabytków, Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych oraz wykładowca historii sztuki w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie (Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie) p. Dorota Seweryn-Puchalska – Kierownik Oddziału Kamienica Celejowska Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym) Spotkanie poprowadzi p. dr Elżbieta Błotnicka-Mazur z Kolegium Historii Sztuki - także Absolwentka historii sztuki KUL.

Absolwenci opowiedzą o tym, jak studia z historii sztuki w naszym Uniwersytecie przygotowały ich do pracy zawodowej, jak wpłynęły na ich zawodowe wybory, działania i wyzwania. Zostaną także zapytani o to, jakie są obecnie oczekiwania stawiane przed absolwentami historii sztuki aplikującymi do pracy w muzeach i instytucjach kulturalnych, a także jakie umiejętności, kompetencje i predyspozycje są dobrze widziane na rynku pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Agnieszka Kuczyńska
Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022, godz. 11:24 - Grzegorz Tutak