OD 15 LISTOPADA, AŻ DO ODWOŁANIA, ZAJĘCIA NA HISTORII SZTUKI BĘDĄ PROWADZONE W TRYBIE ZDALNYM.


 

Marzysz o tym, aby praca była jednocześnie Twoją pasją? Zapraszamy do nas na studia historii sztuki I i II stopnia Więcej informacji na stronach rekrutacyjnych KUL, gdzie można także obejrzeć filmiki o naszym kierunku: studia I stopnia oraz studia II stopnia. Czekamy na Was w Lublinie!

 

hogenberg_-_lublin

 


Msza św. w intencji pracowników i studentów Historii Sztuki

 

Pracownicy i studenci Historii Sztuki KUL, u progu nowego roku kalendarzowego, zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji pracowników i studentów kierunku, podczas mszy świętej, która będzie sprawowana w Kościele Akademickim KUL, 13 stycznia 2022 r. o godz. 20.00.

 


 

Naszych wykładowców można też zobaczyć w telewizyjnym cyklu „Skarbiec sztuki Lubelszczyzny”.

 


 

20 września 2021 w Instytucie Polskim w Rzymie odbyła się promocja książki dr Emiliana Pralata pt. Leopold Nowotny. Życie i twórczość. Przedmowę napisała dr hab. Agnieszka Bender, która zaprezentowała książkę.

 

photo-2021-09-21-10-18-27 

 

Pan Profesor Lechosław Lameński laureatem nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury za Całokształt Działalności.

 

00_foto_do-ksiegi-mn

Fot. Andrzej Rożek

Z ogromną radością informujemy, że nasz wieloletni Profesor, Pan Lechosław Lameński został laureatem nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury za Całokształt Działalności. Serdecznie gratulujemy.

Zachęcamy do obejrzenia filmu rekomendującego osobę prof. Lechosława Lameńskiego do nagrody: https://www.youtube.com/watch?v=F3c2lefE3-Y, a także filmu z ogłoszenia wszystkich laureatów https://www.youtube.com/watch?v=829E9wjBslo. Więcej na stronie Miasta Lublin: https://lublin.eu/kultura/informacje/wiadomosci/laureaci-nagrod-miasta-lublin-w-dziedzinie-kultury,3115,41,1.html.

 


 

Z radością i dumą informujemy o wspaniałej akcji studentek i studentów historii sztuki. W ramach studenckiej Galerii 1 im. B. Słomki funkcjonującej przy Instytucie Nauk o Sztuce KUL i przy wsparciu Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, zorganizowali i przeprowadzili oni dwie edycje charytatywnej aukcji dzieł sztuki – „Sztuka dla Niny”.

 

Celem była pomoc dla Niny Słupskiej, dwuletniej dziewczynki zmagającej się z rzadką chorobą genetyczną – SMA. Szansą na zatrzymanie rozwoju choroby jest terapia genowa kosztująca 9 milionów złotych.

 

Ku naszej radości akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem z wielu stron: artystów, mediów, osób licytujących prace. Swoje prace podarowali zarówno uznani artyści, jak i studenci. Na aukcji można było kupić wiele różnorodnych dzieł: od pełnych detali miedziorytów po ekspresyjne abstrakcje.

 

W pierwszą edycję aukcji zaangażowane były studentki i studenci z I roku studiów II stopnia oraz z II i III roku studiów I stopnia, działający w ramach Galerii 1 im. B. Słomki.

Na fali entuzjazmu po sukcesie akcji, dwie główne organizatorki, czyli p. Michalina Broda i Klaudia Brzuch, podjęły się organizacji drugiej edycji.

Główne założenia pozostały te same, natomiast tym razem część działań organizacyjnych odbywała się w ramach zajęć terenowych (inwentaryzacja i ochrona zabytków) dla II roku studiów I stopnia pod kierunkiem dr Krzysztofa Przylickiego.

 

Całości nie udałoby się zorganizować bez wsparcia instytucjonalnego i lokalowego Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

 

Wiele miesięcy pracy i zaangażowania przyniosło wymierne efekty.

Wszystkie informacje o przebiegu akcji na bieżąco były wrzucane na stronę FB Galerii 1: https://pl-pl.facebook.com/Galeria1imBSlomki/

 

W pierwszej edycji aukcji (kwiecień – maj) udało się sprzedać 48 prac i uzyskać 10 380,50 zł, w drugiej (czerwiec – sierpień) odpowiednio 33 dzieła i 7 707,50 zł. Kwota pozyskana z obu aukcji to 18 088,00 zł ! Przekazana została w całości rodzicom dziewczynki, a wylicytowane prace trafiły do nabywców.

 

Dziś już wiemy, że Ninie udało się zebrać pełną kwotę potrzebną do leczenia i już we wrześniu rozpocznie ona kosztowną terapię genową.

 

„Radośnie jest czynić dobro”!

 

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować o akcji naszych Studentek i Studentów "Sztuka dla Niny" - charytatywnej aukcji dzieł sztuki, organizowanej przez studencką Galerię1 im. B Słomki oraz Nałęczowski Ośrodek Kultury. Wszelkie aktualności mogą Państwo znaleść na FB Galerii im. B. Słomki: https://www.facebook.com/Galeria1im.BSlomki/ Pragniemy jak najszerzej rozpropagować informacje o tej szlachetnej inicjatywie. Brawa dla Studentów za ich bezinteresowne zainteresowanie. Dodatkowe informacje znależć można poniżej: informacja_o_sztuka_dla_niny KUL

P

certakredytkolor_400.jpg

                  

 

   

 

 

 

 

 

  

ADRES STRONY INSTYTUTU:  kul.pl/ihs 

  

 


plakat_rekrutacja_lato_201819-1_standard

 

 


 

 NA SKRÓTY PO STRONACH  kul.pl/ihs :

 

 SEKRETARIAT

Regulamin organizacyjny_Instytutu Historii Sztuki PDF

REGULAMIN STUDIÓW

 

Historia Instytutu Historii Sztuki KUL

DAWNI PRACOWNICY INSTYTUTU

 

AKTUALNOŚCI IHS

 

CIEKAWE LINKI DO RÓŻNYCH STRON

 

SERWIS DLA KANDYDATÓW NA STUDIA

e-REKRUTACJA

REJESTRACJA KANDYDATA NA STUDIA

 

KATALOG BIBLIOTEKI KUL

 

 IHS -  Rozkład zajęć

IHS - PLAN STUDIÓW

SZCZEGÓŁOWY PLAN STUDIÓW - Studia stacjonarne I stopnia - PDF

SZCZEGÓŁOWY PLAN STUDIÓW - Studia stacjonarne II stopnia - PDF

Plan studiów doktoranckich - PDF

Praktyki zawodowe - druki do pobrania

Wykłady w ramach Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - wykłady tylko dla uczestników LUTW

 

LUBLIN dla studenta

 

 

POCZĄTEK STRONY

IRM_4462_rys_tralki_540_sepia.png

Autor: Ireneusz Marciszuk - Historia Sztuki KUL
Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022, godz. 19:03 - Agnieszka Kuczyńska