Aktualności / Wydarzenia

Poznaj nowe nazwy akademików i laureatów konkursu na mural!

Jak nazywać się będą akademiki najstarszego lubelskiego uniwersytetu? Kto został laureatem konkursu artystycznego na projekt muralu? Tego wszystkiego dowiemy się już w najbliższą środę, 12 czerwca 2024 – podczas międzynarodowego eventu integracyjnego “BBQ międzynarodowo, międzykulturowo i domowo - akcja integracja na terenach zielonych Kampusu Poczekajka”. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

W programie wydarzenia wręczenie nagród w konkursie artystycznym na projekt muralu. Na konkurs spłynęły prace 23 twórców - studentów KUL. Poniżej prezentujemy pracę głównej laureatki.

„Lolek”, „Idzi”, a może „Ula”? Jak nazywać się będą akademiki najstarszego lubelskiego uniwersytetu? Tego także dowiemy się już w najbliższą środę, podczas zabawy integracyjnej.

Konkurs ogłoszony przez naszą uczelnię “Nazwijmy Domy Studenckie KUL” cieszył się ogromnym zainteresowaniem studentów. Do komisji konkursowej wpłynęło ponad 60 zgłoszeń. Jury pod przewodnictwem prorektor Beaty Piskorskiej wybrało propozycje najciekawsze, najbardziej oryginalne i pasujące do katolickiego charakteru uczelni. Zadanie nie było łatwe, a odpowiedzialność duża – bo nazwy będą przez lata identyfikować kulowskie domy studenckie.

Do ścisłego finału konkursu jury zakwalifikowało następujące propozycje:

  1. Żeński Dom Studencki Konstantynów 1D A. „Ula” B. „Konstantyna”
  2. Męski Dom Studencki Konstantynów 1A A. „Stefan” B. „Antek”
  3. Męski Dom Studencki Konstantynów 1B A. „Karol” B. „Lolek”
  4. Męski Dom Studencki Niecała 8 A. „Idzi” B. „Józef”
  5. Dom Studencki w Stalowej Woli A. „Stella” B. „Pax”

Podczas środowego eventu “BBQ międzynarodowo, międzykulturowo i domowo - akcja integracja na terenach zielonych Kampusu Poczekajka” poznamy zwycięskie nazwy akademików i oczywiście nagrodzimy autorów wybranych nazw. Wręczona zostanie też nagroda główna w konkursie na mural. W programie wydarzenia także zabawy, grill, pyszne jedzenie i dobra zabawa. Serdecznie zapraszamy!!!