Aktualności / Wydarzenia

Przedsiębiorczości można się nauczyć - panele dyskusyjne

Przedsiębiorczość, uznawana jest za jedną z kluczowych kompetencji przyszłości. Możliwość jej rozwoju stwarzają studentom Biuro Karier KUL oraz Dział Kształcenia, które po raz 11. zaprasza na cykl paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli biznesu (9-12 stycznia 2023). To wyjątkowa okazja do podpatrywania i uczenia się od praktyków - osób, które przeszły proces kreowania pomysłu, tworzenia i rozwijania działalności, mierzenia się z wyzwaniami i trudnościami, ale także osiągania zysków w postaci finansowej i osobistej satysfakcji. 

Przedsiębiorczość, uznawana jest za jedną z kluczowych kompetencji przyszłości, którą należy rozwijać (Raport McKinsey Global Institute z 2018). Przez wielu rozumiana jest wyłącznie jako prowadzenie biznesu. Niektórzy uważają, że przedsiębiorcą trzeba się urodzić. Warto jednak zobaczyć przedsiębiorczość jako kompetencje, czyli zestaw cech, umiejętności i wiedzy, które  podlegają ciągłemu doskonaleniu i pomagają realizować różne aktywności w życiu osobistym oraz zawodowym. Czy w takim razie przedsiębiorczości można się nauczyć? Tę kwestię poddamy dyskusji w gronie praktyków podczas 11. edycji eksperckich paneli dyskusyjnych nt. przedsiębiorczości.

W dniach 9-12 stycznia 2023 r. na KUL odbędą się panele dyskusyjne nt. przedsiębiorczości z udziałem przedstawicieli biznesu. Każda edycja to wyjątkowa okazja do podpatrywania i uczenia się od praktyków - osób, które przeszły proces kreowania pomysłu, tworzenia i rozwijania działalności, mierzenia się z wyzwaniami i trudnościami, ale także osiągania zysków w postaci finansowej i osobistej satysfakcji. Zaproszeni do jedenastej edycji wydarzenia goście to ludzie aktywni, pełni zapału do pracy i inicjatywy. Mimo że reprezentują różne branże, wszystkich cechuje: samodyscyplina, skłonność do wyważonego ryzyka, brania odpowiedzialności za siebie i innych, komunikatywność, czy odporność na sytuacje trudne. Prelegenci opowiedzą o swoich historiach biznesowych, sukcesach, porażkach i podpowiedzą jakie kompetencje rozwijać i w co inwestować wolny czas na studiach. Będzie dużo dobrej wiedzy, masa inspiracji i wiele praktycznych wskazówek.

 Spotkania są organizowane przez Biuro Karier i Dział Kształcenia jako podsumowanie semestralnego kursu przedsiębiorczości realizowanego na KUL na każdym kierunku studiów, ponieważ rynek pracy wymaga, aby nie tylko studenci kierunków ekonomicznych potrafili myśleć o swojej dziedzinie jak o biznesie i rozwijali kompetencje przedsiębiorcze, które warunkują sukces osoby chcącej realizować się zawodowo, nie zależnie od wybranej ścieżki zawodowej (własna firma czy etat).

Wydarzenie ma formę zamkniętą – jest adresowane do studentów I roku kilkunastu kierunków, które w semestrze zimowym realizują przedmiot “Przedsiębiorczość”. Jednak za zgodą naszych prelegentów panele dyskusyjne zostaną nagrane i udostępnione na kanale YT Biura Karier. Zachęcamy do subskrybowania kanału i śledzenia informacji na fb Biura Karier KUL.

Harmonogram paneli dyskusyjnych i lista prelegentów w linku:

https://www.kul.pl/przedsiebiorczosci-mozna-sie-nauczyc-11-edycja-paneli-dyskusyjnych-nt-przedsiebiorczosci,art_101272.html