Lubelski Festiwal Nauki 2021Od 18 do 24 września 2021 r., pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, odbędzie się kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Rejestracja na festiwalowe projekty trwa, elektroniczne zapisy odbywają się przez stronę www.festiwal.lublin.pl

 

Zapraszamy na projekty przygotowane przez KUL. To ponad 100 propozycji wykładów, zajęć laboratoryjnych i warsztatów popularyzujących naukę dla różnych grup wiekowych, zarówno dla dzieci jak też młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych uczniów naukowcy i doktoranci przygotowali projekty, które objaśniają tajniki nauki w przystępny i atrakcyjny sposób, rozbudzające kreatywność i integrujące grupę. Dla osób dorosłych natomiast nie zabraknie takich, podczas których będą stawiane niełatwe pytania, jak chociażby problem wolnej woli czy granic ulepszania poznawczego człowieka. W związku z sytuacją epidemiczną część projektów zostanie zrealizowana online.

 

Jak co roku częścią LFN jest Piknik Naukowy. Zaplanowany jest w niedzielę 19 września na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur, w godz. 10.00-16.00. W programie prezentacje upowszechniające badania naukowe, wystawy oraz wydarzenia artystyczne i popularnonaukowe.

Autor: Katarzyna Bojko
Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021, godz. 12:08 - Katarzyna Bojko