Aktualności / Wydarzenia

Rektor KUL i ambasador Izraela rozmawiali o wspólnych projektach edukacyjnych

Spotkania młodzieży polsko-żydowskiej oraz wspólne projekty edukacyjne i kulturalne - to główne tematy rozmowy rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosława Kalinowskiego z ambasadorem Izraela w Polsce Yacovem Livne. Spotkanie odbyło się w piątek, 13 maja 2022 r., w Ambasadzie Izraela w Warszawie.

- Dziękuję panu Ambasadorowi za serdeczne przyjęcie. Mamy nadzieję na owocną współpracę, która doprowadzi do spotkań i wzajemnych wizyt studentów KUL oraz młodzieży z Izraela – powiedział ks. prof. Kalinowski.

Rektor KUL dodał, że zaprosił ambasadora Yacova Livne do odwiedzenia lubelskiego uniwersytetu i wygłoszenia wykładu. - Rozmawialiśmy również o Centrum judaistyki i relacji katolicko-żydowskich, nad którego powstaniem pracujemy od kilku miesięcy. Planujemy, by w nowym roku akademickim zaczęło ono funkcjonować na KUL – podkreślił ks. prof. Kalinowski.

Ambasador Yacov Livne podkreślił wagę dialogu żydowsko-chrześcijańskiego oraz izraelsko-polskiego. - Z radością będę wspierał działania zmierzające do dalszej edukacji i lepszego zrozumienia wspólnego dziedzictwa i historii - dodał ambasador Livne oraz podziękował Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu za dotychczasowe działania w tym zakresie.