Aktualności / Wydarzenia

Ruszyła aukcja na rzecz lubelskiego Hospicjum Dobrego Samarytanina

Zestaw piśmienniczy od Jarosława Kaczyńskiego, muszkę Donalda Tuska, krawat byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, pióro pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulki reprezentacji Polski z autografami Piotra Zielińskiego i Kamila Glika – to niektóre przedmioty, które można wylicytować w świątecznej aukcji na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

- Zachęcam do udziału w aukcji, potrzeby hospicjum, które co roku pomaga ok. 350 pacjentom w trybie stacjonarnym i takiej samej liczbie chorych w domach, są bardzo duże. Dzięki pomocy darczyńców możemy opiekować się tymi osobami. W naszej placówce pracuje m.in. 13 lekarzy, 37 pielęgniarek i 2 psychologów – powiedział prezes Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie, ks. prof. Mirosław Kalinowski, który jest także rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wylicytować będzie można również m.in. zdjęcie z autografami skoczków narciarskich Kamila Stocha Piotra Żyły i Dawida Kubackiego, rękawicę z autografami bokserów Tomasza Adamka i Mariusza Wacha, piłkę z autografem Zbigniewa Bońka i koszulkę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

LINK DO AUKCJI

- Serdecznie zachęcam państwa do wzięcia udziału aukcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Dobrego samarytanina w Lublinie., w którym jestem wolontariuszką. Zbliżają się święta - otwórzcie proszę swoje serca na potrzeby naszych podopiecznych. I ty możesz zostać nie tylko Dobrym Samarytaninem, ale też Mikołajem – podkreśla Magdalena Nocoń-Łysko.

Hospicjum stacjonarne dysponuje 23 łóżkami, w salach głównie dwuosobowych, średni pobyt chorego to ok. 23 dni. Do  opieki domowej używanych jest  8 samochodów i ambulans, którym chorzy przewożeni są na badania diagnostyczne, do hospicjum i do domów rodzinnych. Prowadzona jest również poradnia medycyny paliatywnej.

Opieka w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie, ma na celu zapewnienie choremu godnego przeżycia ostatniego okresu choroby. Obejmuje: leczenie objawów towarzyszących chorobie, pielęgnację, towarzyszenie choremu i jego bliskim oraz pomoc rodzinie po śmierci pacjenta. Sprawuje ją zespół hospicyjny: lekarze, pielęgniarki, psycholog, fizjoterapeuta, opiekunowie medyczni, kapelan oraz pracownicy administracyjni i personel pomocniczy. W opiece aktywnie uczestniczą wolontariusze. Opieka hospicyjna jest dla chorego nieodpłatna.

Akcję wspiera Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Fundacja Rozwoju KUL.