Aktualności / Wydarzenia

Spełniłam swoje marzenie - absolwentka pedagogiki KUL wydała książkę

Kinga Dańko jest absolwentką pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Obecnie pracuje jako pedagog specjalny w szkole podstawowej, a poza tym zajmuje się recenzowaniem książek i prowadzi bookstagrama. Jest szczęśliwą żoną i matką. W wolnym czasie czyta, pisze, chodzi do teatru i fotografuje. Uwielbia nowe wyzwania, a takim jest wydanie pierwszej książki „Dzieci cienia”. Podzieliła się w niej swoimi doświadczeniami studiowania pedagogiki na KUL oraz swoją pasją do pisania książek.
- Jako że ukończyłam liceum i miałam plan studiowania pedagogiki, od samego początku myślałam o KUL-u. Tylko tam aplikowałam. Marzyłam o studiach na KUL-u. Wraz z moją przyjaciółką wzajemnie się motywowałyśmy, aby zacząć studia. Obydwie chciałyśmy pójść na KUL i tak właśnie się stało – mówi absolwentka.
Wspominając swoje studia, Kinga Dańko podkreślała, że były to czasy pełne intensywnej nauki, ale również beztroski przed życiem dorosłym. Szczególnie dobrze zapamiętała profesor Ewę Domagałę-Zysk, która zawsze służyła wsparciem i była otwarta na kontakt ze studentami.
Jej debiutancka książka „Dzieci cienia" zrodziła się z obserwacji powszechnego problemu uzależnienia od alkoholu. Zdaniem autorki, każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę z tym problemem, ale niestety, często ludzie przymykają na to oczy.
- Zawsze chciałam napisać książkę, która trafi w te zagubione serca. Liczę na to, że jej przeczytanie zmusi do głębszej refleksji – podkreśliła autorka.
Na koniec skierowała swoje słowa do studentów pedagogiki, zachęcając ich, by wierzyli w siebie i swoje możliwości.
- Miałam mieszane uczucia po studiach. Zastanawiałam się, czy dobrze wybrałam, czy się odnajdę, czy spełnię się w tej roli. Jednak myślę, że wszyscy, którzy studiują pedagogikę i chcieliby powiązać swoje życie z tą pracą oraz są do tego powołani - wybrali dobrze, tylko muszą wierzyć w siebie i w swoje możliwości – podsumowała Kinga Dańko.
***
Studia pedagogiczne na KUL mają długą tradycję. Obecnie uniwersytet prowadzi studia licencjackie z pedagogiki oraz magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki specjalnej. Studia przygotowują pracy w charakterze pedagoga lub nauczyciela w różnego rodzaju placówkach edukacyjnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w służbach społecznych. Więcej informacji na stronie: https://kandydat.kul.pl/