Aktualności / Wydarzenia

Spotkanie otwarte z red. Dorotą Gawryluk

Czy media nas tylko informują, czy czasem mogą też dezinformować? Czy dziennikarz musi mówić wyłącznie prawdę, czy może pokusić się o kłamstwo? Gdzie dziś jest polskie dziennikarstwo i co przed nim? O tym wszystkim i jeszcze wielu innych tematach porozmawiamy w najbliższy piątek z red. Dorotą Gawryluk.

Przed nami XII Studenckie Spotkania Komunikacji KUL i jak zwykle ciekawe tematy i ciekawi goście. A gościem specjalnym w tym roku jest ikona polskiego dziennikarstwa, kobieta, która tworzyła czołową stację informacyjną w Polsce i jeden z najlepszych programów informacyjnych – red. Dorota Gawryluk. To gdzie dziś jest stacja Polsat News, to jaką odgrywa rolę w budowaniu świadomości polityczno-gospodarczej w opinii publicznej, to jak dziś wygląda serwis Wydarzeń Polsatu – to zasługa w dużej mierze właśnie jej, kobiety, która przez wiele lat szefowała Wydarzeniom i kierowała pionem informacji i publicystyki całej Telewizji Polsat.

Już w piątek 17 maja każdy chętny będzie mógł zadać redaktor Gawryluk dowolne pytanie, o jej pracę, doświadczenie, o to jak ocenia dzisiejsze media i dzisiejszych dziennikarzy oraz o to jak widzi naszych polityków. Wystarczy, że o godzinie 11.00 odwiedzicie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (sala CTW-113). Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie otwarte z prawdziwym dziennikarstwem.

– Można nie oglądać telewizji, nie słuchać radia, nie czytać gazet i portali, ale jednak niektórych dziennikarzy wypada znać i po prostu się ich zna. Nie dlatego, że są celebrytami i  okupują tzw. ścianki, ale dlatego, że tworzyli i tworzą prawdziwe dziennikarstwo. Dziennikarstwo, które ucieka od subiektywizmu, od pustych okwieconych przymiotnikami ocen ale skupia się na informowaniu i pozyskiwaniu informacji dla widza, słuchacza i czytelnika. Z pewnością takie dziennikarstwo reprezentuje Red. Dorota Gawryluk – mówi Wojciech Andrusiewicz, dyrektor Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL, która jest organizatorem wydarzenia.

Współorganizatorami spotkania z Red. Dorotą Gawryluk są Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL.