Aktualności / Wydarzenia

Święto Patronalne KUL 2022

2022_sw_pataronalne_plakat-1 W piątek, 24 czerwca 2022 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne. Tegoroczne obchody rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, Biskup Polowy Wojska Polskiego.

 

Dalsza część uroczystości odbędzie się w Auli kard. Wyszyńskiego, o godz. 11.30. Złożą się na nią: wystąpienie Rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, wręczenie dyplomów ukończenia studiów oraz doktora habilitowanego, wręczenie listów gratulacyjnych wyróżniającym się pracownikom naukowym i doktorantom
a także wręczenie Nagród im. Anieli hr. Potulickiej oraz promocje doktorskie.

 

Uczelnia została powierzona opiece Serca Jezusowego przez pierwszego rektora uniwersytetu - ks. Idziego Radziszewskiego. W sposób uroczysty społeczność akademicka obchodzi to święto od 1920 roku. Symbol Najświętszego Serca Jezusa, od którego rozchodzą się ciemnozłote promienie widnieje na uniwersyteckim sztandarze, nawiązuje do niego również ornamentyka insygniów rektorskich.