Bieżące

Katedra Samorządu Terytorialnego i Polityki Lokalnej KUL zaprasza 4 grudnia 2013 r. na Otwarte Konwersatorium Ekonomii Społecznej pt. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa społecznego w warunkach wolnorynkowych. Wykład konwersatoryjny wygłosi Wojciech Bylicki, Prezes Zarządu Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Po wykładzie przewidziano dyskusję.

plakatInstytut Historii Kościoła i Patrologii KUL, Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich - Centrum UCRAINICUM KUL oraz Ośrodek Badań nad Historią i Tradycją Metropolii Lwowskiej Obrządku Łacińskiego we Lwowie zapraszają 4 grudnia 2013 r. na uroczystość wręczenia Złotego Dyplomu Wydziału Teologii Wielce Błogosławionemu Nersesowi Bedrosowi XIX, Patriarsze Kościoła Ormiańskokatolickiego w Cylicji oraz Międzynarodową Konferencję Naukową w 75. rocznicę śmierci JE Abp. Józefa Teodorowicza, Metropolity Lwowskiego Obrządku Ormiańskiego pt. Ormiański Pasterz Lwowa. Ksiądz Arcybiskup Józef Teodorowicz. 

Instytut Filologii Klasycznej KUL zaprasza 4 grudnia 2013 r. o godz. 10.00 na prezentację PIERWSZEGO POLSKIEGO PRZEKŁADU SEPTUAGINTY autorstwa ks. prof. dr. hab. Remigiusza Popowskiego SDB.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza w dniach 4-7 grudnia 2013 r. na MIKOŁAJKOWY KIERMASZ KSIĄŻKI - Biblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27), parter.

Katedra Psychologii Rehabilitacji zaprasza 3 grudnia 2013 r. na I Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. Metodologie oraz metody w badaniach i transdyscyplinarnej praktyce rehabilitacyjnej rozpoczynającej cykl spotkań naukowych Konteksty Psychologii Rehabilitacji.
Szczegóły na: http://konteksty-rehabilitacji.blogspot.com/.

15.11.2013 - 31.12.2013

Konteksty psychosomatyki

Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL, Sekcja Medycyny Psychosomatycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Komitet Rozwoju Człowieka PAN zapraszają w dniach 10-12 kwietnia 2014 r. na XXI Konferencję Naukową pt. Konteksty Psychosomatyki.

Od 28 października 2013 r. w Lublinie trwa zbiórka żywności dla kombatantów pozostających za wschodnią granicą naszego kraju.

06.02.2013 - 28.03.2014

Wygraj indeks na Administrację!

Wygraj indeks na AdministracjęInstytut Administracji KUL organizuje Konkurs na pracę pisemną pt. Funkcjonowanie wybranej instytucji publicznej w Polsce oraz II-gi Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej, który zostanie przeprowadzony 28 marca 2014 r. Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat struktur administracji publicznej w Polsce oraz zachęcenie ich do rozwijania umiejętności indywidualnego poszukiwania informacji w tym zakresie, czy też proponowania zmian w ich funkcjonowaniu.

Wkrótce

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Rekrutacja zimowa na KULJuż 11 stycznia rozpocznie się rekrutacja zimowa na KUL. W tym roku będzie ona prowadzona na dwa kierunki studiów inżynierskich II stopnia:

 

Więcej

 Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL. 

 

Program Dni

 

Więcej

 

 

 

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

 

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

 

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.

 

Więcej