Aktualności / Wydarzenia

Teatr ITP szuka aktorek i aktorów

Teatr ITP, czyli Inicjatywa Teatralna Polonistów poszukuje śpiewających studentek lub studentów do działań muzyczno-teatralnych. Wymagane są m.in. umiejętności wokalne i teatralne, ale także miłość do pracy scenicznej.

Casting odbędzie się we wtorek, 14 listopada, o godz. 18 w Sali Teatralnej Centrum Transferu Wiedzy (sala CTW-02).

Poszukujemy osób studiujących na pierwszym lub drugim roku studiów licencjackich lub studiów pięcioletnich. Nasze wymagania to umiejętności wokalne, teatralne, miłość do pracy scenicznej, chęć pracy w zespole i poświęcenie dla sprawy – poinformował twórca Teatru ITP, scenarzysta i reżyser jego spektakli, salezjanin ks. dr Mariusz Lach, u którego można uzyskać szczegółowe informacje (nr tel. 691 760 422 lub e-mail: marlach@poczta.onet.pl).

Twórca ITP zaapelował też, by wcześniej zapoznać się ze specyfiką teatru. Warto zapoznać się z religijnym charakterem teatru, przejrzeć stronę, zdjęcia, posłuchać muzyki i obejrzeć filmiki – podkreślił ks. Lach, zapowiadając też, że zespół Teatru ITP ma obowiązkowe próby we wtorki i czwartki między godz. 18 a 21; wymagana jest również obowiązkowa obecność na warsztatach teatralnych w lutym i wrześniu roku akademickiego.

Na casting prosimy o przygotowanie i wykonanie jednej piosenki w języku polskim. W przypadku mężczyzn, którzy nie czują się najlepiej w śpiewie, można przygotować dodatkowo fragment prozy, ale także piosenkę. Podczas spotkania poprosimy o zaśpiewanie na żywo zaproponowanego utworu oraz porozmawiamy na temat doświadczeń scenicznych i oczekiwań – dodał twórca Teatru ITP.

Więcej informacji na temat działań Teatru ITP można znaleźć na stronie http://itp.kul.lublin.pl lub na FB.

***

Teatr ITP, czyli Inicjatywa Teatralna Polonistów, już od ponad 22 lat dzieli się z widzami interpretacjami nie tylko najważniejszych opowieści biblijnych, ale również arcydzieł literatury pięknej. W repertuarze tego wyjątkowego dla KUL teatru studenckiego są spektakle, które powstały na podstawie dzieł takich mistrzów jak Johann Wolfgang von Goethe, Miguel de Cervantes czy Isaac Bashevis Singer.