Aktualności / Wydarzenia

"Teatralnie dla Ukrainy"

Instytut Pedagogiki KUL oraz Fundacja Nieprzetartego Szlaku organizują wydarzenia teatralne połączone ze zbiórką na rzecz Szpitala Wojskowego w Winnicy w Ukrainie. Akcja "Teatralnie dla Ukrainy" odbędzie się 29 marca (wtorek) w sali teatralnej ITP (CTW-02) oraz w sali CTW-56.

W programie:

- Spektakl pt. "Dom" w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Akademia Artystyczna" w reżyserii Michała Stanowskiego.
- Omówienie i dyskusja z reżyserem i aktorami.
- Pokazowe warsztaty pracy z ciałem z osobami z niepełnosprawnością wg. metody Natalii Popovej (Teatr KRUG).
- Występ ukraińskiej wokalistki oraz wspólne śpiewanie po polsku i ukraińsku.
- Teatralna fotobudka organizowana przez fotografów z Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego TWO – Teatr w Obiektywie – sala CTW-56.

Niestety brak już wolnych miejsc na oba spektakle...

Otwarty dostęp do "teatralnej fotobudki" (CTW-56 – zapraszamy wszystkich zainteresowanych!).

Więcej informacji pod adresem: szudra@kul.pl.

***

Wydarzenie "Teatralnie dla Ukrainy" to nie jedyna forma pomocy dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Inne przykłady zaangażowania studentów pedagogiki oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w pomoc uchodźcom z Ukrainy to np. sporządzenie listy (potencjalnych) tłumaczy języka ukraińskiego i rosyjskiego, działania w ramach "Banku pomocy dla Ukrainy", także Fundacji "Nagle sami" i w środowisku lokalnym, praca w Caritas czy przygotowywanie materiałów dotyczących zabaw w języku polskim i ukraińskim, które od najbliższego wtorku (29 marca) będą zamieszczane na kanale YouTube.