Aktualności / Wydarzenia

Trwa rekrutacja na studia

Trwa rekrutacja na KULNa KUL trwa drugi etap rekrutacji na studia. Nabór potrwa do wyczerpania miejsc, a w ofercie znajdują się studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie, prowadzone również w języku angielskim. Na kandydatów czekają różnorodne kierunki, m.in. humanistyczne, społeczne i przyrodnicze. Trwa również rekrutacja do Szkoły Doktorskiej oraz na studia podyplomowe.

Drugi etap rekrutacji odbywa się w trybie wolnym. Oznacza to, że osoby które spełniają warunki i poprawnie wypełnią formularz zgłoszenia, decyzję o przyjęciu na studia mają szansę otrzymać w ciągu kilku dni.

Oferta dostępnych kierunków jest na bieżąco weryfikowana, ich lista jest dostępna na stronie: rekrut.kul.lublin.pl/,a szczegółowe opisy poszczególnych kierunków oraz informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są w serwisie dla kandydatów (kandydat.kul.pl). Wśród aktualnie dostępnych kierunków są m.in.: Applied Anthropology, biotechnologia, prawo w biznesie, sinologia, socjologia czy sztuczna inteligencja. Rekrutacja na poszczególne kierunki będzie trwała do wyczerpania miejsc, nie dłużej niż do 22 września.

W pierwszym  naborze zgłosiło się ponad 7,5 tys. kandydatów – to niemal 2,5 tys. więcej chętnych do studiowania na KUL niż w roku ubiegłym. Najpopularniejsze kierunki to: kierunek lekarski, psychologia, italianistyka w trybie zdalnym, kryminologia, pielęgniarstwo, zarządzanie, filologia angielska, prawo. Niemal 1,5 tys. kandydatów zgłosiło chęć studiowania na nowoutworzonym kierunku lekarskim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.