Aktualności / Wydarzenia

Wizyta dzieci z półkolonii Fundacji „Godne Życie”

Młodzi uczestnicy półkolonii organizowanych przez Fundację „Godne Życie” z Lublina odwiedzili Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Podczas wizyty poznali historię uczelni, a także wzięli udział w warsztatach w Centrum Medialnym KUL.

Wiele dzieci z naszego miasta spędza ferie w domu. Dlatego ciekawym rozwiązaniem dla nich są półkolonie organizowane przez różne instytucje i fundacje, które pozwalają im na aktywne spędzenie zimowej przerwy od nauki. Organizatorem takich zajęć jest m.in. Fundacja „Godne Życie”.

Zależy nam, aby dzieci podczas półkolonii poznały Lublin, jego historię, lokalne legendy, najważniejsze miejsca. Ważne dla nas jest to, że nasi podopieczni w trakcie zajęć mają okazję się zintegrować, nawiązać nowe przyjaźnie – mówił pan Tomasz, opiekun grupy, która odwiedziła KUL.

To już drugi turnus półkolonii Fundacji „Godne Życie”. Wszyscy uczestnicy na co dzień mieszkają w Lublinie, niektórzy z nich pochodzą z Ukrainy i Białorusi.

Na miejsce do odbycia jednej z wielu wycieczek lokalnych organizatorzy wybrali KUL. Wizyta rozpoczęła się od krótkiego zwiedzania, podczas którego podopieczni fundacji mieli okazję zobaczyć wyjątkowy dziedziniec Gmachu Głównego, a także poznać historię naszej uczelni.

Dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży były warsztaty w Centrum Medialnym KUL poprowadzone przez Łukasza Kaczmarka z Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji. Mali goście mogli sprawdzić, jak wygląda profesjonalny sprzęt wykorzystywany w studiu filmowym czy radiowym, przekonali się, ile waży prawdziwa kamera filmowa, a także dowiedzieli się, dlaczego green screen jest zielony. – Bardzo mi się tu podoba, w przyszłości chciałabym być dziennikarką – powiedziała mała Anastazja.