Aktualności

Wystawa „DOMOWNICY w obiektywie Marka Czeżyka”

Wystawa „DOMOWNICY w obiektywie Marka Czeżyka”W Galerii 1 im. Bogusława Słomki (Gmach Główny KUL, II p) do 3 lutego 2023 trwa wystawa „DOMOWNICY w obiektywie Marka Czeżyka”.

„Domownicy” to magiczna wystawa fotograficzna przedstawiająca portrety mieszkańców domu w Kamionce, jednej z filii Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła. Autor zdjęć, Marek Czeżyk, absolwent Historii sztuki KUL, na co dzień pracuje jako wychowawca towarzyszący dzieciom i młodzieży w fundacyjnym domu. Największą z jego pasji życiowych jest fotografia. Wystawa jest swoistym podsumowaniem pracy, doświadczeń oraz zaproszeniem do dziecięco-młodzieńczego świata fantazji. Pragnieniem autora było uchwycenie tego, co siedzi we wnętrzu dzieci, połączenie świata kultury ze światem natury. Efektem jest seria dwunastu zdjęć. Każda z fotografii to suma doświadczeń dzieci, wizji na siebie oraz kolorowej kreacji, za którą były portretowane.

Wystawa jest w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Wystawie towarzyszą podpisy: zarówno w czarnodruku, jak i w alfabecie Braille'a, oraz kody QR, dzięki którym każdy będzie mógł samodzielnie odtworzyć towarzyszącą pracom audiodeskrypcję.

Wystawie towarzyszy także akcja dobroczynna studentów historii sztuki "surreaLEGO", podczas której zbierane będą klocki LEGO dla dzieci. Każdy będzie mógł przynieść nowe lub używane klocki i zdeponować je w specjalnie oznaczonych pudełkach (lista punktów na stronie wydarzenia na fb).

Wystawa i projekt "surreaLEGO" są owocem pracy studentów historii sztuki KUL, działających w Galerii 1 im. B. Słomki w składzie: Aleksandra Granatowska, Monika Guzek, Dorota Rodzik, Izabela Sulczyńska, Wiktoria Serafin, Mateusz Wszelaki, pod opieką merytoryczną dr Anny Dzierżyc-Horniak.

10 stycznia br. odbył się wernisaż. Fotorelacja z tego wydarzenia można zobaczyć na fb Historii sztuki KUL pod linkiem

Zapraszamy!

Wystawa trwa do: 3 lutego 2023

Galeria 1 im. B. Słomki, KUL, Gmach Główny II p.

kontakt: galeria1.slomki@gmail.com

Więcej o wystawie i akcji na fb galerii

oraz w wydarzeniach na fb:

https://www.facebook.com/events/881869209724774?ref=newsfeed&locale=pl_PL

https://www.facebook.com/events/902760227405824?ref=newsfeed&locale=pl_PL