Tezy egzaminacyjne 2023/2024

 

Edytorstwo

 

Tezy - seminaria edytorskie I i II

 

 

Filologia polska I stopnia

 

 

Tezy - seminarium licencjackie literaturoznawcze

 

Tezy - seminarium licencjackie językoznawcze

 

 

Filologia polska II stopnia

 

2 rok

 

Tezy - seminarium magisterskie językoznawcze

 

Tezy - seminarium magisterskie literaturoznawcze

 

 

Humanistyka cyfrowa

 

2 rok

 

Tezy - seminarium magisterskie "Edycja"

 

Tezy - seminarium magisterskie „Internet”

 

Tezy - Seminarium magisterskie „Kultura”

 

 

ZASADY I PROCEDURA DYPLOMOWANIA

 

I. Temat pracy

 

  • Student, który pisze pracę dyplomową pod kierunkiem innej osoby niż prowadzący seminarium, składa do prodziekana ds. studenckich wniosek o zmianę kierującego pracą; po otrzymaniu decyzji w tej sprawie, Student może przystąpić do wypełniania wniosku na e-KUL;
  • Student wypełnia na e-KUL elektroniczny wniosek o zatwierdzenie pracy dyplomowej i zatwierdza go;
  • Kierujący pracą sprawdza i akceptuje wniosek Studenta - UWAGA! Wnioski, które zawierają błędy interpunkcyjne (np. kropkę na końcu tytułu), literowe i inne, muszą zostać cofnięte do poprawy;
  • Zaakceptowany przez Kierującego pracą wniosek jest drukowany przez Sekretarzy ds. obsługi studenta i następnie przekazany do dalszego procedowania.

 

II. Zasady dyplomowania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz wytyczne edytorskie

Zasady dyplomowania KUL

 

Ogólne zasady edytorskie

UWAGA: Należy dodać dodatkowo 0.5 cm do marginesów po stronie oprawiania, tzn. marginesy grzbietowe mają mieć w sumie 3 cm.

Wzór strony tytułowej

 

III. Recenzja pracy 

  • Recenzja pracy może mieć formę elektroniczną podpisaną odręcznie przez promotora i recenzenta, wg załączonego wzoru:

Wzór recenzji dyplomowej

  • Recenzję sporządza promotor oraz recenzent, a następnie przesyłają je drogą elektroniczną do sekretariatu WNH co najmniej 2 dni robocze przed proponowaną datą egzaminu dyplomowego.
  • Przed uruchomieniem procedury recenzenckiej praca powinna przejść weryfikację w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym (JSA). Oceny pracy dyplomowej dokonują kierujący pracą oraz recenzent.

IV. Procedura końcowa 

  • Student składa w sekretariacie Wydziału jeden egzemplarz pracy dyplomowej przeznaczony dla Archiwum Uniwersyteckiego, z zastrzeżeniem formatu wydruku: wydruk dwustronny, począwszy od spisu treści, w miękkiej okładce o klejonym grzbiecie.
  • Kierujący pracą oraz recenzent mają dostęp do pracy dyplomowej w wersji elektronicznej poprzez platformę e-kul. Na prośbę kierującego pracą lub recenzenta student składa w sekretariacie wydziału dodatkowe egzemplarze pracy dyplomowej w formie papierowej.

V. Terminy

 

Ostateczny termin składania prac dyplomowych do Sekretariatu Wydziału w roku akademickim 2020/21: _______________. 

 

  • Wg Regulaminu studiów, Dziekan ds. Studenckich, na uzasadniony wniosek studenta, złożony w ww. terminie i zaopiniowany przez kierującego pracą, może przesunąć termin złożenia pracy dyplomowej, nie dłużej niż do dwóch miesięcy od ostatniego dnia zajęć dydaktycznych w ostatnim semestrze studiów.
  • W przypadku uzyskania zgody na późniejszą obronę, pracę dyplomową należy złożyć nie później niż do TRZECH miesięcy od ostatniego dnia zajęć dydaktycznych w ostatnim semestrze (roku) studiów, z zastrzeżeniem, iż w każdym przypadku komplet dokumentów oraz PRACA musi trafić do dziekanatu najpóźniej 7 dni przed wyznaczoną datą egzaminu dyplomowego.

 

 

 

zasady dyplomowania 

 

 

filologia polska - stopień I 

 

filologia polska - stopień II

 

edytorstwo

 

humanistyka cyfrowa 

 

Autor: M. Grela-Tokarczyk
Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023, godz. 14:02 - Magdalena Grela-Tokarczyk