KUL

 

Sprawdź: Kwietniowe powtórki maturalne z polonistami KUL

Przygotuj się z nami do matury z języka polskiego podczas 6 spotkań (90 minut każde). Pomożemy Ci uporządkować wiedzę z literatury, teorii, kultury i nauki o języku. Odpowiemy na pytania. 

 

Opisy kierunków i wymagania znajdziesz w serwisie rekrutacyjnym:

 

 

 

Często zadawane pytania:

  1. Gdzie można pracować po filologii polskiej?

  2. Filologia polska - opinie absolwentów

  3. Jak się studiuje w Lublinie? - opinie

  4. Czy warto studiować polonistykę? - opinie

  5. Polonistyka czy edytorstwo? - opinie

  6. Praca po polonistyce - opinie

 

 

Szybka powtórka. Posłuchaj jak mówimy o literaturze:

 

 

Dlaczego na KUL?

 

Filologia Polska w naszym Instytucie uzyskała w 2012 roku akredytację Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich zdobywając najwyższą możliwą ocenę akredytacyjną.

 

Nasze cztery kierunki są odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed humanistami w XXI wieku. Pamiętaj, że wybierając którąkolwiek z dróg otrzymasz doskonałe, szerokie wykształcenie, które pozwoli Ci zdobyć odpowiednią pracę, ale też zapewni bezcenny rozwój intelektualny.

 

Dyrektor Instytutu - prof. A. Tyszczyk


Wykładają u nas świetni specjaliści: znawcy edytorstwa, krytyki literackiej, historii literatury, językoznawstwa, teorii. Na naszych specjalizacjach warsztaty prowadzą czynni dziennikarze radiowi i telewizyjni, nauczyciele, sieciowi redaktorzy, obsypani nagrodami twórcy teatralni. Prowadzimy 4 specjalizacei. Większość jest dostępna dla wszystkich kierunków! Możesz też wybierać spomiędzy bardzo szerokiej puli zajęć, układając znaczną część swojego programu samodzielnie. Pozwoli Ci to odkryć i rozwinąć swoje wyjątkowe talenty.

Po studiach możesz pracować jako dziennikarz, edytor, nauczyciel, internetowy redaktor, krytyk, badacz literatury, konsultant językowy, copywriter. Studia humanistyczne, poza wieloma praktycznymi umiejętnościami, uczą obycia z kulturą, bez którego bardzo trudno stać się kimś więcej niż tylko szeregowym pracownikiem. W czasach internetu, gdy wszystko jest ZAPISANE w sieci, Twoje umiejętności będą na wagę złota! Żaden informatyk nie jest w stanie dostarczyć wartościowych treści, które mogłyby zapełnić internet. Dostarczamy wiedzę tym, którzy chcą stać się cyfrowymi humanistami.

 

 

 

Możesz czytać literaturę, która przez wieki zmieniała ludzkie życia. Możesz też zrozumieć zasady języka - tej wspaniałej maszyny, która umożliwiła nam komunikację i pomogła stworzyć cywilizację.

 

Lublin żyje kulturą. Tutaj możesz wybierać z bogatej oferty teatralnej, kinowej, artystycznej i literackiej. Prawie każdy weekend przynosi ze sobą nowy festiwal. Jazz, sztukmistrzowie, opowiadacze, dyskusje o literaturze i Miasto Poezji, Inne Brzmienia i największa w Polsce Noc Kultury. Małe wernisaże i duże koncerty rockowe. W Lublinie nie można się nudzić!

 


Poniżej znajdziesz logo Lublina. Jest inspirowane pracami wykładowcy filologii polskiej KUL, prof. Władysława Panasa. To ten wybitny semiotyk stworzył opowieść o Lublinie, którą wciąż wykorzystuje się do promocji naszego miasta. 

 

 

 

 

 

KUL

 

 

 

Autor: Grzegorz Jędrek
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022, godz. 12:02 - Magdalena Grela-Tokarczyk