zgorzelaksi100 na 100BLIZEJ PSZCZÓŁpolacy-rodakom

Aktualności

100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki na stulecie KUL w Zamku Królewskim w Warszawie

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL będzie można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” potrwa od 13 października do 30 grudnia 2016 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.


Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

 

Więcej

 

Fotorelacja z otwarcia wystawy

Abp Stanisław Gądecki laureatem Nagrody im. Ks. I. Radziszewskiego

Abp GądeckiArcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego. Nagroda przyznawana jest za całokształt dorobku naukowego w duchu humanizmu chrześcijańskiego. Uroczyste wręczenie Nagrody odbędzie się 28 października 2016 r. o godz. 16.00 w sali 1031, Collegium Joannis Pauli II. Podczas uroczystości Abp Gądecki wygłosi referat pt. „Postulaty dotyczące małżeństwa i rodziny wynikające z adhortacji Amoris laetitia”.

 

Więcej

1-31.10 Stypendia Prezydenta Lublina dla studentów i doktorantów

„Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów" działa od 2011 r. Stypendiami wspierani są wybitnie uzdolnieni studenci i doktoranci zamieszkali na terenie Gminy Lublin. Rocznie przyznawanych jest 120 stypendiów dla studentów i 30 dla doktorantów.

Wnioski o przyznanie stypendium na dany rok akademicki należy składać w terminie do 31 października w sekretariacie Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin ul. Narutowicza 37/39, w godzinach od 7.30 do 15.30.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Urzędu Miasta Lublin.

17-28.10 Nabór wniosków na Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów I roku

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego, w ramach programu stypendialnego pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmujących studia po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich.

 

Więcej

18-26.10 Wykłady "Company Law Worldwide, Concentrating on the Law of Private and Family Companies and International Scandals"

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL serdecznie zaprasza na cykl wykładów gościnnych w języku angielskim "Company Law Worldwide, Concentrating on the Law of Private and Family Companies and International Scandals", które poprowadzi poprowadzi Prof. Tom Jersild, emerytowany adwokat z kancelarii Mayer Brown LLP, obecnie konsultant Banku Światowego.

Wydarzenie, zorganizowane we współpracy z Center for International Legal Skills z siedzibą w Salzburgu, będzie miało miejsce w dniach 18-26 października 2016 r.

Harmonogram wykładów

18.10-31.10 Zgłoszenia do Lubelskiej Uniwersjady 2016 - zawodów dla studentów (-ek) I roku

lubelska uniwersjadaJesteś studentką, studentem I roku? Nie zapominaj, że w zdrowym ciele zdrowy duch. W pierwszy weekend listopada (4-6) możesz wziąć udział w międzyuczelnianej rywalizacji studentów I roku aż w 13 dyscyplinach sportu.Swój udział możesz zgłosić jeszcze do  do 31 października.

Lubelska Uniwersjada to eliminacje do Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I Roku, które tym razem odbędą się od 18 do 21 listopada 2016 r. w Katowicach.

 

Więcej

26.10 Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Misericordia et ius. Kanoniczno-ekumeniczne aspekty miłosierdzia”

misericordiae et iusWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Instytut Prawa Kanonicznego KUL zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową z okazji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia Bożego „Misericordia et ius. Kanoniczno-ekumeniczne aspekty miłosierdzia”, która odbędzie się 26 października 2016 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

26.10 Seminarium „Literatura rosyjska a kwestia żydowska”

literatura rosyjska a kwestia żydowskaKatedra Literatury Rosyjskiej KUL, Polskie Towarzystwo Rusycystyczne i Zakład Historii Literatury Rosyjskiej Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na się seminarium naukowe pn. „Literatura rosyjska a kwestia żydowska”, które rozpocznie się 26 października 2016 r. o godz. 10.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

 

Więcej

26.10 Wykład „Panika i rozkosz. Rudolf Otto o doświadczeniu religijnym”

 „Panika i rozkosz. Rudolf Otto o doświadczeniu religijnym”Wydział Filozofii KUL zaprasza na wykład „Panika i rozkosz. Rudolf Otto o doświadczeniu religijnym”, który wygłosi prof. Jacek Dobieszewski, kierownik Zakładu Filozofii Religii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład odbędzie się 26 października 2016 r. o godz. 14.00 w sali C-220 w ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii, które realizowane jest w ramach grantu Fundacji Nauki Polskiej Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego.

26.10 Jak poradzić sobie ze stresem? Warsztaty z autoprezentacji

warsztaty z autoprezentacjiCzy wiesz jak przygotować się do przemawiania przez publicznością? Czy wiesz jak poradzić sobie ze stresem? Jeśli nie – przyjdź na warsztaty z autoprezentacji w wystąpieniach publicznych organizowane przez Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa KUL. Poprowadzi je Dorota Maj – doradca personalny Biura Karier KUL. Warsztaty odbędą się 26 października 2016 r. o godz. 14.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-021. Wstęp wolny.

26.10 Debata "Jak stworzyć miasto sukcesu"

jak stworzyć miasto sukcesuUczelniany Samorząd Studentów KUL oraz Stowarzyszenie "Wolna Lubelszczyzna" zapraszają na otwartą debatę "Jak stworzyć miasto sukcesu" z udziałem prezydenta Rzeszowa - Tadeusza Ferenca, prezydenta Nowej Soli - Wadima Tyszkiewicza oraz byłego prezydenta Stalowej Woli - Andrzeja Szlęzaka. Debata odbędzie się 26 października 2016 r. o godz. 18.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

 

Uczestnicy debaty podzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami na sprawne zarządzanie, które mogą przyczynić się do rozwoju miasta.

 

Więcej

 

 

27.10 VII spotkanie Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają do udziału w VII spotkaniu Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów, które odbędzie się 27 października 2016 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym KUL, sala 208 (II piętro).

 

Więcej

28.10 Gala XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Czesława Zgorzelskiego

Instytut Filologii Polskiej KUL zaprasza na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Czesława Zgorzelskiego, która odbędzie się 28 października 2016 r. o godz. 11.00 w sali C-1031 (Collegium Jana Pawła II) w 20. rocznicę śmierci Patrona.

 

Celem konkursu jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych polonistów, autorów najciekawszych prac magisterskich, i stworzenie bodźca do podejmowania przez nich dalszych prac naukowo-badawczych.

 

Więcej

31.10 Seminarium „Literatura polska wobec dzieła reformacji”

literatura polska wobec dzieła reformacjiKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie oraz Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk zapraszają na seminarium naukowe „Literatura polska wobec dzieła reformacji”, które rozpocznie się 31 października 2016 r. o godz. 10.00 w Trybunale Koronnym.

 

Program

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg