Film promujący studia na KUL

Co by było gdybyś... wybrał KUL?

 

Jesteś ciekaw?

 

Zobacz najnowszy film promujący studia na KUL...

 

Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem 100-lecia KUL

7 grudnia 2017 r. Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2018 Rokiem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W uchwale senatorowie podkreślili znaczenie KUL w dziejach naszego kraju: „W ciągu swojej 100-letniej historii KUL stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, wpływając na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i za granicą”. Za przyjęciem uchwały głosowało 75 senatorów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.

Uchwała

Od 100 lat jest KUL - jubileuszowa impresja filmowa

 

Z okazji stulecia KUL przygotowaliśmy film promocyjny, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

 

  

Rekrutacja na studia podyplomowe 2018/2019 - tylko do 30 września!

Studia podyplomowe 2018/19Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą studiów podyplomowych na rok 2018/2019.

W tym roku proponujemy kilka nowych kierunków oraz studia podyplomowe, które od lat cieszą się popularnością. 


Wśród nowości znalazły się takie kierunki jak:

 

Nadal w naszej ofercie są kierunki cieszące się popularnością:

  • zarządzanie zasobami ludzkimi
  • rachunkowość
  • psychologia transportu
  • administracja – rejestracja stanu cywilnego

 

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą na rok 2018/2019.

 

Na wybranych kierunkach Absolwenci i Studenci KUL otrzymują zniżki nawet do 12% za semestr. 

 

Rekrutacja trwa do 30 września 2018 r.

XV Lubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festwial NaukiJuż w najbliższą niedzielę, Lubelskim Piknikiem Naukowym na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur, rozpocznie się XV edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 15-21 września 2018 r. pod hasłem "Człowiek inspiracją nauki".

 

Festiwal jest wydarzeniem o charakterze naukowo-kulturalnym, które promuje i popularyzuje najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne. Jego głównym celem jest upowszechnianie nauki poprzez pokazanie, że nauka nie jest tak niedostępną i niezrozumiałą częścią rzeczywistości, jak mogłoby się wydawać.

 

Serdecznie zapraszamy do zgłębiania tajników nauki w ramach projektów, które będą realizowane na KUL (17-21 września 2018 r.). Listę dostepnych wykładów, warsztatów oraz pokazów znajdą Państwo w zakładce "Program" na stronie https://www.festiwal.lublin.pl

Stypendia Towarzystwa Przyjaciół KUL na rok akademicki 2018/2019

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach dwóch programów stypendialnych.

 

Osoby rozpoczynające po maturze pierwsze studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II mogą ubiegać się o przyznanie rocznego stypendium „Startuj z TP KUL”. Dotyczy to osób pochodzących z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Termin składania wniosków: 14 października.

 

O stypendium dla osób bezinteresownie działających na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II mogą ubiegać się studenci wszystkich lat, zaangażowani na rzecz swojej Uczelni poprzez aktywność w różnych dziedzinach. Termin składania wniosków na semestr zimowy: 25 października.

 

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej tpkul.pl. Informacji na temat stypendiów udziela także Biuro Zarządu Głównego TP KUL: tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212 (pn - pt, godz. 8:00-16:00).

27.11.2017-30.09.2018 Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała w Muzeum KUL

Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie prezentowana do 30 września 2018 r.
Godziny otwarcia Muzeum KUL

  

Więcej

17-26.09 KUL równolatkiem Niepodległej, czyli… Retro warsztaty dla młodzieży

Retro warsztaty dla młodzieży„KUL równolatkiem Niepodległej, czyli… Retro warsztaty dla młodzieży” - Fundacja Rozwoju KUL zaprasza młodzież szkół średnich na bezpłatne zajęcia warsztatowe, które odbędą się w dniach 17-26 września 2018 r. Do wyboru m.in. zajęcia muzyczne, kaligraficzne, kulinarne i oratorskie, a także multimedialna prezentacja na temat powstania uniwersytetu, zwiedzanie wystawy w Muzeum Uniwersyteckim KUL, rozgrywki gry planszowej „Uniwersytet Niepodległy” oraz warsztaty jazdy na wrotkach.

 

Zapisy i szczegółowe informacje

21-23.09 XV Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej

Zjazd PSPSInstytut Psychologii KUL oraz Instytut Psychologii UMCS zapraszają na XV Zjazd Naukowy Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, który odbędzie się 21-23 września 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy. W jego trakcie wykłady plenarne wygłoszą: prof. Rick H. Hoyle (Duke University, Durham), prof. Gian Vittorio Caprara (University of Rome, Sapienza) oraz dr hab. Oleg Gorbaniuk (KUL).

23-26.09 XXIII Zjazd Katedr Teorii i Filozofii Prawa „Państwo – społeczeństwo – kultura: formalne i nieformalne źródła prawa”

Katedra Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną „Państwo – społeczeństwo – kultura: formalne i nieformalne źródła prawa” w ramach XXIII Zjazdu Katedr Teorii i Filozofii Prawa która dobędzie się w dniach 23 - 26 września 2018 r. Część wydarzenia będzie miała miejsce w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

 

Program

26-27.09 Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2018 na KUL

Lubelski Salon MaturzystówSerdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i nauczycieli do udziału w Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018, który odbędzie się 26-27 września br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

 

Więcej

27.09 Debata Dwóch Ambon z udzialem abp. Grzegorza Rysia oraz rabina Boaza Pasza

Debata Dwóch Ambon27 września 2018 r. w Klasztorze oo. Dominikanów na lubelskim Starym Mieście odbędzie się kolejna Debata Dwóch Ambon. Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś oraz rabin Boaz Pasz (Jerozolima) dyskutować będą na temat „Przełomu czasu w judaizmie i chrześcijaństwie”. Spotkanie poprowadzi o. Tomasz Dostatni OP. Początek o godz. 19.00.

Debatę współorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

23-24.10 XIV Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne

Jesienne Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 23-24 października 2018 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Tematem sympozjum będzie zmartwychwstanie w Biblii oraz tradycjach pozabiblijnych. Obszar kultury śródziemnomorskiej, w której badać będziemy fenomen i ideę zmartwychwstania,  obejmuje starożytny Egipt, Mezopotamię, Izrael, Grecję oraz Rzym.

 

Więcej