senatGodło KULjubileuszKUL dla SyriiKolekcja mistrzów MusiałaTwoje Słowo jest światłem na mojej ścieżceabsolwent KULjanuszczykindeks

Aktualności

Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem 100-lecia KUL

7 grudnia 2017 r. Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2018 Rokiem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W uchwale senatorowie podkreślili znaczenie KUL w dziejach naszego kraju: „W ciągu swojej 100-letniej historii KUL stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, wpływając na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i za granicą”. Za przyjęciem uchwały głosowało 75 senatorów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.

Uchwała

Odszedł do Pana Prof. Jerzy Kłoczowski

Społeczność akademicka KUL

z wiarą i chrześcijańską nadzieją na zmartwychwstanie

żegna

 

Prof. Jerzego Kłoczowskiego

 

jednego z najwybitniejszych historyków polskich, nestora humanistyki na KUL. 

Żołnierza ZWZ AK, jednego z dowódców Powstania Warszawskiego.

Profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, inicjatora, autora i redaktora pionierskich prac z dziejów polskiego i europejskiego chrześcijaństwa.

Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych KUL w latach 1968-74.

Założyciela Instytutu Geografii Historycznej Kościoła w Polsce przy KUL

oraz Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Uroczyści pogrzebowe:

Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej we wtorek, 12 XII o godz. 12.00.

Msza Święta w kościele oo. Dominikanów przy ul. Freta w Warszawie, 13 XII o godz. 14.00.

Msza Święta, uroczystości pogrzebowe i złożenie prochów Zmarłego do grobu na cmentarzu parafialnym w Krzynowłodze Wielkiej, 14 XII o godz. 13.00.

 

Bliscy Prof. Jerzego Kłoczowskiego proszą, by zamiast kwiatów
złożyć datek na Fundację Domy Wspólnoty Chleb Życia

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

 

27.10-17.06.2018 Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała na wystawie w Muzeum KUL Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni

Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna do 17 czerwca 2018 r.
Godziny otwarcia Muzeum KUL

  

Więcej

7-14.12 Akcja społeczna „Razem pokolorujmy ich świat”

Pokolorujmy ich światDziekanat Wydziału Nauk Humanistycznych KUL  zaprasza do udziału w akcji społecznej „Razem pokolorujmy ich świat”. W ramach akcji od 7 do 14 grudnia 2017 r. prowadzona będzie zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie. Dary można przynosić do Dziekanatu WNH (GG-147).

12.12 Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim

kul_plakat_2017_uo_tomaszow-page-001

 

Jak wygląda oferta edukacyjna KUL?  Jaka jest rola charakteru w osiągnięciu sukcesu? Będzie się można tego dowiedzieć podczas Dnia Otwartego KUL w Tomaszowie Lubelskim, który już kolejny raz odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym KUL. Wydarzenie będzie miało miejsce 12 grudnia 2017 r.

 

Więcej

13.12 Wykład „Uniwersytet–wolność–bezinteresowność"

Wykład „Uniwersytet–wolność–bezinteresowność"Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejny wykład w ramach cyklu "Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie" zatytułowany „Uniwersytet–wolność–bezinteresowność. Tradycyjny ethos i współczesne przemiany tożsamości uniwersytetu”. Wykład wygłosi dr hab. Marek Rembierz (Zakład Etnologii i Geografii Kultury UŚ). Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C – 220.

14.12 Wykład „Krzyż w przestrzeni geometrycznej i geograficznej”

„Krzyż w przestrzeni geometrycznej i geograficznej”Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem dr. hab. Piotra Kochanka, prof. KUL, „Krzyż w przestrzeni geometrycznej i geograficznej”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 14. grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg