Udział władz WNS w Europejskim Kongresie Samorządowym w Mikołajkach

7 marca br. Dziekan dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL i Prodziekan ds. kształcenia dr hab. Wojciech Gizicki, prof. KUL, uczestniczyli w Europejskim Kongresie Samorządowym w Mikołajkach. Wystąpili w roli panelistów w debatach eksperckich: 1. Współpraca na rzecz odbudowy Ukrainy (Wojciech Gizicki), 2. Oblicza propagandy – granica etycznej komunikacji (Arkadiusz Jabłoński), 3. Współpraca międzyregionalna na wschodniej granicy UE (Wojciech Gizicki).
Część wystąpień dotyczących Ukrainy obejmowała wskazanie aktywności KUL w tych działaniach.

 

 


Dni Otwarte Wydziału Nauk Społecznych KUL

W dniach 6-7 marca 2023 r. odbyły się Dni Otwarte Wydziału Nauk Społecznych KUL, w ramach których uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych praktycznych mini warsztatach promujących kierunki studiów prowadzonych na Wydziale. Zainteresowanie było duże, zgłosiło się 12 grup uczniów z różnych szkół zarówno z Lublina (np. LO Środziemnomorskie, XIX LO, XXVII LO, XVIII LO) jak i spoza (np. LO w Siedlcach, LO w Lubartowie, LO w Sokołowie Podlaskim). Uczniowie mieli okazję spotkać się również z organizacjami studenckimi, które aktywnie włączyły się w organizację tego wydarzenia.
Otrzymaliśmy podziękowania ze szkół za możliwość odwiedzenia naszej Uczelni, warsztaty okazały się dla uczniów bardzo atrakcyjne, angażujące i kreatywne.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację warsztatów. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


27-29.03.2023 r. Konferencja Aktualności Psychologicznych "Aktualia"

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza do udziału w konferencji pt.: ,,Nic co ludzkie nie jest nam obce", która odbędzie się w dn. 27-29 marca (poniedziałek-środa) 2023 r. w auli CTW-408. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 10:30. W czwartek 30 marca o godz. 17:30 odbędzie się także legendarna Gala Freudów, część artystyczna konferencji, podczas której będzie miało miejsce wręczenie nagród osobom, które sprawiły, że czas spędzony na studiowaniu był o wiele lepszy.


Serdecznie zapraszamy!


20.03.2023 r. Konferencja "Rodzicielstwo – urzeczywistnione, zagrożone, zaniedbane"

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL, zaprasza do udziału w konferencji naukowej z cyklu: Rodzina w teorii i praktyce pedagogicznej na temat: Rodzicielstwo urzeczywistnione, zagrożone, zaniedbane. Pedagogiczne interpretacje w świetle Karty Praw Rodziny w czterdziestą rocznicę jej wydania. Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2023 r. Początek o godz. 9.00 w sali C-618. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Katedry Pedagogiki Rodziny.

 

 


16.03.2023 r. Duties of the state to the family. The danger of excess

Katedra Praw Człowieka i Pracy Socjalnej, Instytut Nauk Socjologicznych WNS KUL i Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają na wykład prof. Stephene’a Baskerville’a (Collegium Intermarium) pt. Duties of the state to the family. The danger of excess. Wydarzenie odbędzie się 16 marca 2023 (czwartek) w godz. 11.15-12.30 w Collegium Jana Pawła II, C-1031.


14-15.03.2023 r. Konfrencja pt.: "Neuroróżnorodność"

Studenckie Koło Neuronauk KUL zaprasza na konferencję pt.: "Neuroróżnorodność" organizowaną w ramach Europejskiego Dnia Mózgu 2023, która odbędzie się w dniach 14-15.03.2023 r. Termin neuroróżnorodność (z ang. neurodivergent) używany jest w odniesieniu do różnych cech ludzkiego mózgu. Samo pojęcie dotyczy różnorodnych sposobów rozumowania, odbierania świata i wynikających z nich zachowań. Neuroróżnorodność dotyczy nie tylko szeroko rozumianej niepełnosprawności, ale opisuje ona każdego z nas, z naszymi zachowaniami, przystosowaniami, czy wrażliwością na otaczający nas świat.


11.03.2023 r. Konferencja pt.: "Duszpasterstwo Służb Mundurowych w Polsce Aspekt organizacyjno-prawny"

 

Wydział Nauk Społecznych KUL, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Wydziałowy Samorząd Studentów WNS KUL zapraszają do udziału w ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Duszpasterstwo Służb Mundurowych w Polsce Aspekt organizacyjno-prawny". Sympozjum rozpocznie się w sobotę 11 marca 2023 r. o godzinie 8:00 Mszą Świętą w Kościele Akademickim KUL. Szczegółowy program wydarzenia dostępny na plakacie.

 

Serdecznie zapraszamy!


08.03.2023 r. Konferencja pt.: Rozumieć młodzież: współczesne wyzwania i ich konteksty w perspektywie interdyscyplinarnej

Instytut Nauk Socjologicznych KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają do udziału w konferencji pt.: "Rozumieć młodzież: współczesne wyzwania i ich konteksty w perspektywie interdyscyplinarnej", która odbędzie się w dn. 8 marca 2023 r. (środa) w sali C-1031. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 09.30.

 

Serdecznie zapraszamy!


6-7.03.2023 r. Dni Otwarte WNS - praktyczne mini warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Z radością pragniemy zaprosić do udziału w praktycznych mini-warsztatach przygotowanych specjalnie dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez Pracowników Wydziału Nauk Społecznych KUL w ramach Dni Otwartych WNS, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2023 r. Warsztaty mają na celu nie tylko zaprezentowanie poszczególnych kierunków, ale przede wszystkim kształtowanie praktycznych umiejętności w ramach poszczególnych dyscyplin.
Każdy mini-warsztat zaplanowany jest na ok 40 minut i chcielibyśmy zachęcić do udziału we wszystkich. Dodatkowo odbędą się spotkania z przedstawicielami studentów i kół działających w ramach WNS.

 

Więcej informacji

 


Nagroda w konkursie PFRON dla absolwentki studiów doktoranckich WNS

Miło nam poinformować, że absolwentka studiów doktoranckich z psychologii prowadzonych na Wydziale Nauk Społecznych KUL, dr Agnieszka Czusz-Sudoł otrzymała III miejsce w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu PFRON ,,Otwarte Drzwi”, w zakresie prac doktorskich w kategorii rehabilitacja społeczna i zawodowa. Praca doktorska pt. „Funkcjonowanie moralne osób z niepełnosprawnością intelektualną: empiryczna weryfikacja czterokomponentowego modelu moralności Jamesa Resta”, została przygotowana pod kierunkiem dra hab. Wojciecha Otrębskiego, prof. KUL.
W konkursie wzięło udział 14 autorów rozpraw doktorskich i 28 prac magisterskich oraz 1 projekt koła naukowego. Tematem badawczym zgłaszanych na konkurs prac była niepełnosprawność w wymiarach: zdrowotnym, zawodowym i społecznym, a także rozwiązania technologiczne służące osobom niepełnosprawnym.

 

Serdecznie gratulujemy!