Aktualności

Informacja dla kandydatów na studia w Centrum Studiów dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie

Studia w Centrum Studiów przy Areszcie Śledczym w Lublinie odbywają się na kierunku Nauki o rodzinie.

Studia licencjackie – I go stopnia (3 lata). Specjalność – asystent osoby niesamodzielnej.

Studia magisterskie – II go stopnia (2 lata). Specjalność –animacja środowiska społecznego.

Warunkiem przyjęcia na studia jest uzyskanie zgody Komisji Penitencjarnej na studia i przeniesienie do Aresztu Śledczego w Lublinie. Studia odbywają się bowiem w trybie stacjonarnym w Centrum Studiów w Lublinie.

Wymaganie Uniwersyteckie dla kandydatów:

Dla studiów licencjackich – I go stopnia – matura (stara lub nowa).

Dla studiów magisterskich – II go stopnia – dyplom ukończenia studiów I go stopnia (licencjat).

2023-07-26

Rektor KUL: Studia umożliwiają więźniom powrót do społeczeństwa

Studiowanie umożliwia osadzonym rozwój osobisty, resocjalizację i powrót do funkcjonowania w społeczeństwie podkreślił w Dniu Modlitw za Więźniów, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski. Przypomniał, że KUL od 2013 r. umożliwia osadzonym studiowanie w trybie stacjonarnym, a w 2022 r. uniwersytet otworzył Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie.

 

2023-03-29 Czytaj dalej...

KUL uruchomił Centrum Studiów przy Areszcie Śledczym w Lublinie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II 24 października 2022 uroczyście uruchomił Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie. - To Centrum może być stawiane za wzór dla wszystkich jednostek penitencjarnych w całym świecie - podkreślił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. - Dla nas najważniejsze jest to, by nie tracić czasu w miejscu, w którym się znaleźliśmy - zaznaczają osadzeni - nowi studenci Uniwersytetu.

 

2022-10-24 Czytaj dalej...

Kard. Krajewski: przed braćmi osadzonymi możliwość studiowania i nowe perspektywy

Przed Braćmi osadzonymi z całej Polski powstaje możliwość kształcenia się na poziomie wyższym, dając nowe perspektywy powrotu do życia w społeczeństwie – podkreślił jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski w liście z okazji otwarcia Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie, które zainauguruje działalność w najbliższy poniedziałek.


2022-10-22 Czytaj dalej...

KUL poszerza współpracę z Aresztem Śledczym w Lublinie

Podpisanie porozumienia o współpracy przez Rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego oraz Dyrektora Aresztu Śledczego ppłk Annę AuszProwadzenie przez Studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych KUL programów resocjalizacyjnych w Areszcie Śledczym w Lublinie umożliwi porozumienie podpisane 12 maja 2022 przez Rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego oraz Dyrektora Aresztu Śledczego ppłk Annę Ausz. Programy będą dotyczyć m.in. przeciwdziałaniu agresji, przemocy oraz uzależnieniom, zapobiegania negatywnym skutkom izolacji czy kształtowania umiejętności społecznych.  

2022-05-12 Czytaj dalej...

Nowa inicjatywa - Centrum Studiów KUL dla Osadzonych

Centrum Studiów KUL dla Osadzonych - oferta edukacji dla osób pozbawionych wolności nie tylko w Areszcie Śledczym w Lublinie, ale również przebywających w innych zakładach karnych w Polsce - to nowa inicjatywa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Centrum - zgodnie z treścią listu intencyjnego podpisanego w tej sprawie z Centralnym Zarządem Służby Więziennej - ma umożliwić skazanym kształcenie na poziomie wyższym, a także przyswojenie przez nich istotnych wartości etycznych i humanistycznych.

2022-04-12 Czytaj dalej...

Podarunek dla studentów w areszcie

Przekazanie laptopów studentom KUL z Aresztu Śledczego w LublinieDzięki darczyńcom KUL przekazał sprzęt komputerowy do Aresztu Śledczego w Lublinie. Laptopy – bo o nich mowa – przeznaczone są dla osadzonych, którzy są studentami uniwersytetu. Komputery mają pomóc w procesie kształcenia a także usprawnić pisanie prac dyplomowych.

 

 

2021-12-15 Czytaj dalej...

Rektor KUL: Studia prowadzone przez nasz uniwersytet w Areszcie Śledczym w Lublinie są ewenementem

Od października br., w Areszcie Śledczym w Lublinie, dzięki podpisanej umowie, ruszy kolejna edycja licencjackich studiów stacjonarnych na kierunku nauki o rodzinie i specjalności – asystent osoby niesamodzielnej. Czternastu osadzonych zostanie przyjętych w poczet studentów KUL.

 

 

2021-09-17 Czytaj dalej...

Obrony licencjackie w lubelskim Areszcie Śledczym

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas inauguracji roku akademickiego w Areszcie Śledczym w LublnieDo grona absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dołączą kolejni absolwenci. Jutro pięciu osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie będzie broniło prace licencjackie z zakresu nauk o rodzinie. Obrony odbędą się z udziałem rektora KUL, ks. prof. Mirosława Kalinowskiego.

 

2022-06-29 Czytaj dalej...

Kolejna edycja studiów KUL w Areszcie Śledczym w Lublinie

Od października, w Areszcie Śledczym w Lublinie, ruszy kolejna edycja licencjackich studiów stacjonarnych na kierunku nauki o rodzinie, specjalność asystent osoby niesamodzielnej. Dzięki trwającej od 2013 roku współpracy KUL z aresztem, kolejna grupa więźniów będzie miała możliwość zdobycia wyższego wykształcenia. O kontynuacji współpracy rozmawiał dziś rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski z dyrektorem lubelskiego aresztu płk. Jackiem Wróblem.
 
 
2021-05-05 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona