Ubóstwo i teologia wyzwolenia - kard. Gerhard Ludwig Müller

ubostwo_okladka

 

24 października, podczas uroczystej prezentacji w KUL Opera Omnia Josepha Ratzingera t. 2: Rozumienie objawienia i teologia historii według Bonawentury, odbyła się w obecności prefekta Kongregacji Nauki Wiary promocja jego książki pt. Ubóstwo. Wstęp do książki napisał papież Franciszek, który zachęca Czytelników w słowach:

„Jestem pewien: każdy, kto czyta te strony, będzie czuł, że go to dotyczy i odczuje w swoim sercu wzmożoną potrzebę odnowy życia. A więc, drodzy Czytelnicy, winniście wiedzieć, że ja już teraz odczuwam taką potrzebę i kroczę drogą po waszej stronie jako brat i szczery współtowarzysz."

 

Prezentacja książki kardynała Gerharda Ludwiga Müllera

2014-11-21

Profesor KUL w grupie ds. prawnych przy Komisji Episkopatu Wspólnoty Europejskiej w Brukseli

Miło nam poinformować, że ks. dr. hab. Krzysztofowi Orzeszynie, prof. KUL, kierownikowi Katedry Praw Człowieka na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski powierzył funkcję reprezentanta w pracach grupy ds. prawnych przy Komisji Episkopatu Wspólnoty Europejskiej (COMECE) w Brukseli, gremium niezwykle istotnego z punktu widzenia obecności Kościoła katolickiego w europejskiej sferze publicznej.

2014-11-21

II Etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach

12 grudnia odbędzie się na KUL II Etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, który organizuje Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL - Aula im. S. Kard. Wyszyńskiego, godz. 11.00.

 

Lista osób zakwalifikowanych do etapu jest opublikowana na stronie Instytutu. Ponadto na stronie, w zakładkach PROGRAM i LITERATURA można znaleźć materiały, ułatwiające przygotowanie do testu.

2014-11-21

Najwięksi pracodawcy przyjeżdżają na KUL

26 listopada w Kolegium Jana Pawła II odbędzie się X edycja Studenckich Targi Pracy i Praktyk. Ponad 40 pracodawców w godzinach 10.00 - 14.00 będzie czekało na studentów i absolwentów lubelskich uczelni. Wydarzenie organizuje Biuro Karier KUL. Szczegółowe informacje na stronie: www.kul.pl/targi.

2014-11-04

Liga Międzywydziałowa o Puchar Rektora KUL

plakat_lmkul_2

Już wkrótce rusza Liga Międzywydziałowa o Puchar Rektora KUL. 7 wydziałów zawalczy w 5 dyscyplinach. Jeśli chcesz poprowadzić swój wydział do zwycięstwa zgłoś się do koordynatora (ich lista znajduje się w regulaminie ogólnym LM KUL).

Szczegóły na stronie www.azskul.pl.

2014-11-17

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” 2014 - zostań wolontariuszem

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II włącza się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” 2014. W dniach 8-15 grudnia na rzecz akcji odbędzie się zbiórka na naszym Uniwersytecie.

 

Wszystkich, którzy organizują na KUL w okresie 17 listopada - 19 grudnia 2014 r. konferencje, sympozja, uroczystości zachęcamy do zorganizowania zbiórek na rzecz akcji PDPZ podczas wydarzeń. Wsparcia logistycznego udzieli Sztab Akcji KUL, który znajduje się w siedzibie Uczelnianego Samorządu Studentów (Collegium Norwidianum, s. CN-231/ CN-232).

 

Szczegóły akcji na stronie www.pdpz.pl.

 

2014-11-12

22.11 Kontynuować działalność społeczną ks. Franciszka Blachnickiego dziś

W dniu 22 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się sympozjum naukowe, poświęcone społecznemu zaangażowaniu i myśli społecznej ks. Franciszka Blachnickiego.

Tytuł sympozjum to Kontynuować działalność społeczną ks. Franciszka Blachnickiego dziś. 

Honorowym patronatem sympozjum objęli Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik oraz JM Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

2014-10-24

23.11 Z pomocą dla św. Mikołaja - kiermasz ciast

23 listopada duszpasterstwo akademickie BASZTA działające na Wydziale Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli, razem z parafią św. Jana Pawła II, organizują kiermasz ciast, z którego całkowity dochód wzorem lat ubiegłych zostanie przeznaczony na prezenty św. Mikołaja dla dzieci z okolic Stalowej Woli. Kiermasz odbędzie się na holu budynku Wydziału /obok kościoła akademickiego/.

2014-11-21

24.11 Integralność rozwoju a problem adolescencyjnych zachowań ryzykownych

Instytut Pedagogiki KUL zaprasza 24 listopada na seminarium naukowe Pedagogika wobec zadań społecznych nt. Integralność rozwoju a problem adolescencyjnych zachowań ryzykownych - ul. Droga Męczenników Majdanka 70, budynek 3, s. M-137.

2014-11-17