Trwa jeszcze dodatkowy nabór na studia!

Trwa jeszcze dodatkowy nabór na studia I i II stopnia, oraz jednolite magisterskie.

 

Więcej...

2016-07-15

Zapowiedź V Kongresu Kultury Chrześcijańskiej i obchodów jubileuszu 100-lecia KUL


Konferencja V KongresWielkimi krokami zbliża się V Kongres Kultury Chrześcijańskiej, który będzie rozpoczynał obchody jubileuszu 100-lecia KUL. Obu tych ważnych wydarzeń dotyczyła konferencja prasowa z udziałem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika oraz Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego, która miała miejsce 22 września 2016 r. w Muzeum Uniwersyteckim.

 

Więcej

 

Fotorelacja

 

Materiał filmowy

2016-09-22

100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki na stulecie KUL w Zamku Królewskim w Warszawie

Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL będzie można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” potrwa od października do grudnia 2016 r. Prezentowanych na niej będzie sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów muzealnych KUL. Wystawa to jeden z elementów obchodów jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu.

 

Więcej

2016-09-27

S. prof. Barbara Chyrowicz w Radzie Narodowego Kongresu Nauki

S. prof. Barbara ChyrowiczMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin powołał s. prof. dr hab. Barbarę Chyrowicz, kierownika Katedry Etyki Szczegółowej KUL, w skład Rady Narodowego Kongresu Nauki. W gremium znalazło się 52 uczonych, wśród których są zarówno naukowcy znani na całym świecie, jak i młodzi profesorowie. Reprezentują oni różne dziedziny nauki. Są tu przedstawiciele nauk humanistycznych i społecznych, a także ścisłych, medycznych i technicznych.

Zadaniem Rady będzie wypracowanie propozycji zmian, które znajdą się w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym.

 

Siostrze Profesor serdecznie gratulujemy!

2016-09-22

Dariusz Dudek otrzymał tytuł profesora

Prof. dr hab. Dariusz Dudek, Kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego KUL otrzymał tytuł profesora nauk prawnych. Akt nadania tytułu naukowego odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim 27 września 2016 r. Serdecznie gratulujemy!

2016-09-27

Apel Jasnogórski z Księdzem Rektorem

Zapraszamy społeczność akademicką do udziału w Apelu Jasnogórskim w niedzielę 2 października 2016 r. Rozważania w czasie nabożeństwa prowadził będzie Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

 

2016-09-14

Student KUL nominowany w konkursie „Wolontariusz na medal 2016”

logo wolontariusz na medalKonkurs „Wolontariusz na medal 2016” ma na celu docenienie osób, które bezinteresownie angażują się w pomoc dla innych. Miło nam, że w gronie dziewięciu osób nominowanych w konkursie znalazł się student pedagogiki II stopnia w KUL, Jakub Drozd, który od kilku lat aktywnie działa na rzecz potrzebujących.

 

Więcej

2016-09-19

Dziennik czynności Naczelnego Wodza gen. W. Sikorskiego wspólnym przedsięwzięciem wydawniczym KUL i IPN

KUL i lubelski oddział IPN podpisały porozumienie w sprawie wspólnej publikacji jednego z najważniejszych źródeł do badania dziejów II wojny światowej – Dziennika Czynności gen. Władysława Sikorskiego, w latach 1939-1943 premiera polskiego rządu i naczelnego wodza. Dziennik czynności gen. Sikorskiego był dotąd dostępny jedynie w rękopisie w londyńskim Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego, stanowiąc też podstawę zbiorów archiwalnych tej placówki.

 

Więcej

2016-09-28

Dr Anna Kosińska laureatką konkursu na stypendia dla młodych, wybitnych naukowców

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym, wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i posiadającym bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych znalazła się również dr Anna Kosińska z Katedry Prawa Unii Europejskiej KUL.

W ramach XI edycji konkursu stypendia otrzyma 168 młodych ludzi nauki z całego kraju.

Pani Doktor serdecznie gratulujemy!

2016-09-28

27-29.09 Konferencja "Inwencja i inspiracja w kulturze wczesnonowożytnej"

Inwencja i inspiracja w kulturze wczesnonowożytnejKatedra Literatury Staropolskiej KUL oraz Pracownia Literatury Renesansu i Baroku IBL PAN zapraszają na konferencję Inwencja i inspiracja w kulturze wczesnonowożytnej”  z cyklu "Kolokwia staropolskie", która odbędzie się 27-29 września 2016 r. w Domu Pracy Twórczej KUL, w Kazimierzu Dolnym.

2016-09-26