Medal za Zasługi dla KUL dla Stanisława Fijałkowskiego

Stanisław FijałkowskiStanisław Fijałkowski, twórca projektu architektonicznego Kampusu Głównego, otrzymał Medal za Zasługi dla KUL. Wyróżnienie, przyznane za wieloletnią życzliwą współpracę oraz działalność na rzecz kształtowania piękna i funkcjonalności przestrzeni Uniwersytetu, wręczył 26 kwietnia 2017 r. w Warszawie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

 

Fotorelacja

 

Więcej

2017-04-26 Czytaj dalej...

Signum Universitatis dla ks. prof. Jana Chwałka

Ks. prof. ChwałekEmerytowany profesor Uniwersytetu ks. dr hab. Jan Chwałek otrzymał 27.04.2017 r. podczas posiedzenia Senatu KUL medal uniwersytecki Signum Universitatis. Odznaczenie to jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla Księdza Profesora za długoletnią pracę na rzecz KUL, a szczególnie za niezwykle cenny wkład w rozwój lubelskiej muzykologii.

 

Fotorelacja

 

Więcej

2017-04-27 Czytaj dalej...

Ks. dr hab. Leszek Adamowicz doktorem honoris causa Uniwersytetu Preszowskiego

Z ogromną radością informujemy o nadaniu ks. dr. hab. Leszkowi Adamowiczowi, prof. KUL najwyższej godności akademickiej – tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Preszowskiego na Słowacji. Uroczystość nadania wyróżnienia odbyła się 25 kwietnia 2017 r. w Preszowie.

 

Fotorelacja

 

Księdzu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

2017-03-20

KUL będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową

umowa KUL i PGZ28 kwietnia 2017 r. w Hucie Stalowa Wola podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i Polską Grupą Zbrojeniową S.A. Celem porozumienia jest współpraca na rzecz rozwoju technologicznego i wdrożenia w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej nowoczesnego wyposażenia.

 

Więcej

2017-04-28 Czytaj dalej...

Indeksy KUL dla laureatów olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

finał olimpiady ZUS26 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbył się finał zorganizowanej przez ZUS ogólnopolskiej olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wzięły w nim udział reprezentacje dwudziestu szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Zwycięzcami olimpiady zostali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Starachowicach, w nagrodę otrzymali indeksy KUL. W imieniu władz uczelni wręczyła je dyrektor ds. komunikacji dr Lidia Jaskuła.

W olimpiadzie wzięło udział ponad 24 tysiące uczniów z całej Polski.

 

Fotorelacja

2017-04-28

Zapisy na pielgrzymkę społeczności akademickiej KUL do Komańczy

kard. WyszyńskiKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II organizuje 20 maja 2017 r. pielgrzymkę akademicką  do Komańczy, miejsca, gdzie w latach 1955-56 internowany był Stefan Kardynał Wyszyński. Studenci i Pracownicy naszej Uczelni chcą w ten sposób podziękować Bogu za dar osoby Prymasa Tysiąclecia, który był naszym absolwentem, wykładowcą i Wielkim Kanclerzem. Koszt wyjazdu ok. 90 zł, a zapisy prowadzone są w Sekretariacie Instytutu Socjologii KUL, pok. C-343, tel.33-55.

 

Więcej

2017-04-23

Wydział Filozofii wykonawcą usługi dla firmy Makolab S.A.

Miło nam przekazać informację, że Wydział Filozofii KUL oraz Sekcja ds. Komercjalizacji Wiedzy i Technologii DOBRU pozyskały zlecenie na przeprowadzenie prac badawczo – rozwojowych i wdrożeniowych na rzecz spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych – MakoLab S.A. Wykonawcami usługi będzie zespół pracowników Wydziału Filozofii kierowany przez Prodziekana dra hab. Piotra Kulickiego, prof. KUL oraz dra hab. Roberta Trypuza. Wartość usługi to blisko 400 tysięcy złotych.

 

Celem realizacji projektu i finalnym jego rezultatem jest opracowanie w oparciu o innowacyjne rozwiązania z ogólnie rozumianej dziedziny Sztucznej Inteligencji, znacząco ulepszonej i gotowej do wdrożenia usługi wyszukiwarki internetowej dla dedykowanych stron internetowych.

2017-04-28

23.04-7.05 Warsztaty filologii klasycznej w Grecji

Warsztaty filologii klasycznejZgodnie z kilkuletnią już tradycją, Instytut Filologii Klasycznej, ze szczególnym zaangażowaniem Katedry Filologii Greckiej, w dniach 23 kwietnia - 7 maja 2017 r. organizuje w Grecji warsztaty połączone z objazdem naukowym. Biorą w nich udział Pracownicy, Doktoranci i Studenci IFK.

2017-04-19

8.05 Spotkanie poświęcone osobie i dziełu O. Prof. Mieczysława A. Krąpca

M.A. Krąpiec OPKatedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na spotkanie poświęcone osobie i dziełu Ojca Profesora Mieczysława A. Krąpca w w IX rocznicę śmierci, które odbędzie się w poniedziałek 8 maja 2017 r.

 

Więcej

 

 

 

2017-04-11

8.05 KUL-owskie spotkania literackie: Marcin Wroński

Wroński

8 maja 2017 r. gościem KUL-owskich spotkań literackich będzie pisarz, publicysta i redaktor Marcin Wroński, autor bestsellerowych kryminałów o komisarzu przedwojennej policji Zygmuncie „Zydze” Maciejewskim. Jego wieczór autorski „Bez cenzury” odbędzie się o godz. 19.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

 

Więcej

2017-04-26