Odbyło się Pierwsze Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii KUL

W dniach 25-26 czerwca 2016 r. odbyło się Pierwsze Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii KUL. Patrząc na liczbę uczestników oraz duże zainteresowanie, już teraz można powiedzieć, że wydarzenie okazało się sukcesem. 

 

 

Zdjęcia ze Spotkania zostały opublikowane na naszej stronie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

 

2016-04-01

Wystawa "Aby to piękno służyło innym... kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich"

Dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego oraz Rektor KUL zapraszają do Kazimierza Dolnego na dwie wystawy ze zbiorów KUL - Aby to piękno służyło innym... kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich w Galerii Wystaw Czasowych (ul. Rynek 19) oraz Galeria Wojciecha Flecka. Niespełnione marzenie Tadeusza Litawińskiego w Kamienicy Celejowskiej (ul. Senatorska 11/13). Wystawy prezentowane będą do 24 lipca 2016 r. codziennie w godz. 10.00-17.00.

 

Dzięki współpracy Muzeum Nadwiślańskiego i Katedry Tyflodydaktyki Języka Angielskiego i Komunikacji Alternatywnej KUL część wystawy dostępna jest dla osób z dysfunkcją wzroku. Modele 3-D wybranych eksponatów, dotykowe adaptacje obrazów oraz ich opisy w brajlu powstały w uniwersyteckim Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych dla Niewidomych.

 

Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z okazji otwarcia wystawy dzieł Tadeusza i Olgi Litawińskich Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą 22 kwietnia 2016 r.

 

Więcej...

2016-06-24

Nowy tom dzieł Josepha Ratzingera/Benedykta XVI "Kapłaństwo" z serii Teksty Wybrane w sześciu wersjach językowych

Ukazał się pierwszy tom dzieł Josepha Ratzingera/Benedykta XVI  "Kapłaństwo" w nowej serii Teksty Wybrane, opublikowany w sześciu językach: włoskim, hiszpańskim, francuskim, angielskim, niemieckim i polskim w następujących wydawnictwach: LEV (Watykan),  Cantagalli (Siena), BAC (Madryt), Parole et Silence (Paryż), Ignatious Press (San Francisco), Herder (Freiburg) i KUL (Lublin).

 

Więcej...

2016-06-24

Rozpoczęły się uroczystości absolutoryjne

W związku ze zbliżającym się końcem roku akademickiego 2015/2016 rozpoczął się okres uroczystości absolutoryjnych na KUL. Jak do tej pory, odbyły się absolutoria Wydziału Teologii i magisterskie studentów pedagogiki. Koniec studiów świętowali również studenci z Aresztu Śledczego w Lublinie, studiujący na naszym Uniwersytecie pracę socjalną.

 

W galerii KUL znajdują się zdjęcia z wyżej wymienionych uroczystości absolutoryjnych:

 

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzmy wielu sukcesów w kolejnym etapie życia!

2016-06-22

Letnia sesja egzaminacyjna

W dniach od 15 do 30 czerwca 2016 r. odbędzie się letnia sesja egzaminacyjna.  Wszystkim studentom życzymy owocnej nauki i tego, by nie musieli skorzystać z letniej sesji poprawkowej, która będzie trwać w dniach 4-14 lipca 2016 r.

2016-06-14

Stypendia „Startuj z TP KUL” - nabór wniosków

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza osoby rozpoczynające po maturze pierwsze studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II do składania wniosków o przyznanie stypendium „Startuj z TP KUL”. O przyznanie rocznego stypendium mogą ubiegać się studenci pochodzący z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 14 października 2016 r.

 

Informacji na temat stypendium udziela Biuro Zarządu Głównego TP KUL: tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212.

 

Szczegółowy regulamin oraz formularz wniosku w zakładce „Materiały do pobrania”.

2016-06-23

Nabór na płatne staże dla studentów KUL

Rozpoczęła się rekrutacja na płatne staże dla studentów KUL:

 

  • IV roku kierunku prawo, V roku kierunku prawo, II roku II stopnia kierunku prawo w biznesie, III roku I stopnia kierunku europeistyka, II roku II stopnia kierunku europeistyka, III roku I stopnia kierunku europeistyka w języku angielskim, II roku II stopnia kierunku europeistyka w języku angielskim w ramach projektu Law in Action: Staż dla studentów Wydziału Prawa.
2016-05-25

Sukces studentki KUL w programie Unii Europejskiej

Studentka I roku studiów II stopnia na kierunku European Studies, uczestniczka programu Ambasador KUL, Agnieszka Szeszel została jednym z sześciu Ambasadorów Kariery w Unii Europejskiej, reprezentujących polskie uniwersytety w edycji 2016/2017.  Powtórzyła sukces poprzedniej studentki KUL, Natalii Wysockiej.

 

Naszej studentce składamy serdeczne gratulacje!

2016-06-13

Wystawa w Muzeum Uniwersyteckim Historii KUL poświęcona 35. rocznicy wręczenia Czesławowi Miłoszowi tytułu Doktora Honoris Causa KUL

Przed 35 laty  Czesław Miłosz otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z tej okazji zapraszamy do Muzeum Uniwersyteckiego Historii KUL, gdzie można obejrzeć wystawę czasową prezentującą fotografie oraz dokumenty z uroczystości wręczenia tytułu Doktora Honoris Causa.

Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godz.  9.00 - 15.30 oraz w soboty w godz. 10.00-13.00.

2016-06-13