Rektor KUL wziął udział w spotkaniu z Ojcem Św. Franciszkiem na Wawelu

Ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, Rektor KUL, 27 lipca 2016 r., wziął udział w spotkaniu władz państwowych oraz korpusu dyplomatycznego z Ojcem Świętym Franciszkiem na Zamku Królewskim na Wawelu.

2016-07-28

Rozpoczął się dodatkowy nabór na studia I stopnia i jednolite magisterskie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II rozpoczął dodatkowy nabór na studia I stopnia i jednolite magisterskie.

 

Więcej...

2016-07-15

Studia na KUL wśród najlepszych w rankingu Perspektywy 2016

Znamy już pełne wyniki XVIII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016, który wyłonił najlepsze polskie uczelnie. W rankingu kierunków studiów zostało ocenionych 47 kierunków studiów prowadzonych na 103 polskich szkołach wyższych. Miło nam poinformować, że w gronie najlepszych znalazły się również kierunki studiów na KUL. Bezkonkurencyjna okazała się teologia. O trzy pozycje niżej została sklasyfikowana filozofia. Wśród najwyżej ocenionych są także: filologia polska i pedagogika (6 miejsce), historia i socjologia (9 miejsce), a  a także filologie obce, psychologia i stosunki międzynarodowe (10 miejsce).

2016-07-22

Nasi studenci na misjach w Kirgistanie

Czworo studentów KUL wraz z br. Damianem Krawczykiem SJ spędziło miesiąc wakacji na wolontariacie misyjnym w Kirgistanie. Ich głównym zadaniem było przygotowanie i animowanie zajęć dla dzieci. Wyjazd na misje odbył się w ramach projektu "W górę. Kirgistan 2016”, który został zrealizowany dzięki wsparciu Duszpasterstwa Akademickiego KUL oraz Jezuickiego Centrum Społecznego "W Akcji".

2016-07-29

KUL rozbuduje bazę sportową

KUL ogłosił przetarg na rozbudowę bazy sportowej w kampusie Poczekajka. Obok istniejącej hali sportowej powstaną kolejne obiekty - korty tenisowe, boksy do squasha oraz hala z wielofunkcyjnym boiskiem. Będą one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace budowlane rozpoczną się jesienią, a ich zakończenie planowane jest we wrześniu 2017 r.

2016-07-27

Zapisy do Grupy Akademickiej na Lubelską Pielgrzymkę do Częstochowy

3 sierpnia 2016 r., pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”, wyruszy na szlak Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie na pątniczy szlak wyruszy również namiotowa Grupa Akademicka „9”, w której pielgrzymują studenci, absolwenci, wykładowcy, pracownicy z wszystkich lubelskich uczelni i sympatycy.

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Akademickiego.

2016-07-20

Stypendia „Startuj z TP KUL” - nabór wniosków

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza osoby rozpoczynające po maturze pierwsze studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II do składania wniosków o przyznanie stypendium „Startuj z TP KUL”. O przyznanie rocznego stypendium mogą ubiegać się studenci pochodzący z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 14 października 2016 r.

 

Informacji na temat stypendium udziela Biuro Zarządu Głównego TP KUL: tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212.

 

Szczegółowy regulamin oraz formularz wniosku w zakładce „Materiały do pobrania”.

2016-06-23

Nabór na płatne staże dla studentów KUL

Rozpoczęła się rekrutacja na płatne staże dla studentów KUL:

 

  • IV roku kierunku prawo, V roku kierunku prawo, II roku II stopnia kierunku prawo w biznesie, III roku I stopnia kierunku europeistyka, II roku II stopnia kierunku europeistyka, III roku I stopnia kierunku europeistyka w języku angielskim, II roku II stopnia kierunku europeistyka w języku angielskim w ramach projektu Law in Action: Staż dla studentów Wydziału Prawa.
2016-05-25

Kącik "za grosik"

Dom Studencki przy ul. Konstantynów 1B w okresie letnim (maj, czerwiec, lipiec) dysponuje wolnymi pokojami (1, 2, 3 i 4-osobowymi). Otoczenie Domu Studenckiego jest spokojne i przyjazne, pełne zieleni i kwiatów.

Informacje o możliwości zakwaterowania i wysokości opłat pod numerem telefonu 81/ 445 47 30.

2016-05-10