18 października 2022

Mocna reprezentacja Katedry w redakcjach czasopism

Praca naukowa to nie tylko prowadzenie badań i pisanie wniosków o granty. Ważną jej częścią jest recenzowanie artykułów oraz prowadzenie redakcji czasopism naukowych. Nasz zespół aktywnie działa na wszystkich tych polach.

  • Magda Szubielska została redaktorką naczelna w Annals of Psychology/Roczniki Psychologiczne oraz Review Editor we Frontiers in Psychology, w dziale Cognitive Science.
  • Paweł Stróżak to sekretarz redakcji w Annals of Psychology/Roczniki Psychologiczne.
  • Darek Zapała jest Review Editor w Frontiers in Human Neuroscience, sekcja Cognitive Neuroscience.
  • Paweł Fortuna i Andrzej Cudo redagują special issue Annals of Psychology pt. "Cyberpsychology".
  • Emilia Zabielska-Mendyk i Ludmiła Zając Lamparska (UKW) redagują special issue Advances in Cognitive Psychology przygotowywany z okazji warszatów EEGlab w Lublinie.

15 październik 2022

Wyróżnienia na inauguracji roku akademickiego 2022/2023

Podczas inauguracji roku akademickiego Magda Szubielska otrzymała list gratulacyjny w związku z uzyskaniem w procesie oceny okresowej oceny pozytywnej z wyróżnieniem oraz nagrodę naukową im. ks. Idziego Radziszewskiego I stopnia - Laur Uniwersytecki.

 


6 października 2022

Wizyta prof. Eduarda Balashova

Z wizytą w laboratorium gościliśmy prof. Eduarda Balashova z Akademii Ostrowskiej w Ukrainie. Tematem spotkania były możliwości współpracy naukowej oraz przygotowania międzynarodowego projektu grantowego.


Katedra pod nowymi sterami

 

Nowy rok akademicki Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL rozpoczyna pod kierownictwem dr hab. Magdaleny Szubielskiej.

 


1 października 2022

Nowy rok akademicki 2022/2023

 

Rok akademicki 2022/23 w Katedrze i w Laboratorium rozpoczynamy w składzie: Paweł Augustynowicz, Andrzej Cudo, Mikołaj Czumak, Paweł Fortuna, Natalia Kopiś, Paweł Stróżak, Marta Szewczyk (etat w ramach Alphron), Magda Szubielska, Przemek Tużnik, Emilka Zabielska-Mendyk i Darek Zapała (pracownicy etatowi) oraz Karina Ozga i Marcin Wojtasiński (doktoranci).


22 września 2022

Kontynuacja współpracy badawczej Lublin – Hongkong

 

Po zakończeniu wspólnego projektu badawczego „Aesthetic experience of street art: Cross- cultural studies in Poland and Hong Kong” Robbiego Ho (The Hong Kong Polytechnic University) i Magdy Szubielskiej (KUL) zrealizowanego w ramach grantu Dziesiątej Sekcji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA Division 10) czas na kolejne wspólne badania empirycznej estetyki w perspektywie międzykulturowej.
Robbie Ho otrzymał grant Uniwersyteckiej Komisji Grantowej Hongkongu na realizację serii badań pt. „Street Audiences Feel the Same as Street Performers? A Psychological Approach”.
Magda Szubielska jest główną wykonawczynią w tym projekcie. Konkurs został rozstrzygnięty we wrześniu 2022 r., a grant realizowany będzie w latach 2023-2024.
http://div10.org/20-21-microgrants-recipients/ 

 

https://www.ugc.edu.hk/eng/rgc/funding_opport/fds/funded%20research/fds2223.html 


12 - 16 września 2022

Warsztaty EEGlab w Lublinie

 

Mamy przyjemność gościć na KULu twórców i naukowców rozwijających EEGlab - narzędzie pozwalające na analizę sygnału EEG oraz prowadzenie badań naukowych nad działaniem umysłu. Swartz Center for Computational Neuroscience i University of California San Diego przy współpracy naukowej z Katedrą Psychologii Eksperymentalnej organizują w Lublinie kolejną edycję cyklicznych warsztatów, na których można zgłębić wiedzę i nabyć umiejętności pozwalające posługiwać się tym narzędziem.

 

Szczegółowy program oraz wszystkie ważne informacje można znaleźć na stronie warsztatów: https://eeglab2022lublin.com/

 


31 lipca 2022

Międzynarodowy staż naukowy

Od czerwca 2022 do lipca 2022 roku Andrzej Cudo odbył staż naukowy w Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii pod opieką prof. Marka D. Griffithsa.
W ramach współpracy Andrzej realizuje badania naukowe dotyczące problematycznego korzystania z nowoczesnych mediów.

 


7 czerwca 2022

Premiera książki "Piękno umysłów"

KUL, Aula kard. Wyszyńskiego (GG-150) Aleje Racławickie 14, godzina 18-20.00
 
 
 
Nikt, kto poznał Piotra Francuza, nie ma wątpliwości, że był on wyjątkową postacią.
"Mówił otwarcie, wprost i do rzeczy. Jeśli szukał prawdy rozwiązując problem naukowy, to pytał do upadłego. Jeśli bronił ważnej sprawy, to w sposób bezkompromisowy. Jednocześnie tworzył i zdobywał wiedzę z dziecięcą ciekawością, zachwytem i entuzjazmem oraz wybitnie dojrzałym warsztatem metodologicznym. Miał wyjątkowy dar nie tylko inspirowania, ale i nauczania."
 
Jako jego uczniowie i współpracownicy bardzo szybko po odejściu Profesora postanowiliśmy wydać książkę poświęconą jego pamięci. Chcieliśmy w ten sposób uwiecznić otrzymane od niego lekcje, wyrazić wdzięczność i życzenie, aby naukowy duch i charyzma Piotra inspirowały kolejne pokolenia naukowców.
 
Teraz mamy zaszczyt zaprosić na oficjalną premierę naszej książki. Będziemy mówić o zawartych w niej tekstach i kulisach ich powstawania. Będziemy wspominać Piotra i wspólnie szukać kontynuacji dróg naukowych poszukiwań, którymi swego czasu prowadził nas legendarny Profesor Francuz.
 
Cytat pochodzi z książki "Piękno Umysłów. Pamięci Piotra Francuza" wydanej przez TN KUL pod redakcją dr. Pawła Fortuny i dr Marty Szewczyk.

30 maja 2022

Cyberpozytyw

Paweł Fortuna otrzymał Nagrodę „Pozytyw’22” Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej za książkę „Optimum. Idea cyberpsychologii pozytywnej” (Wydawnictwo Naukowe PWN). Serdecznie gratulujemy!