24 października 2018

Miniatura 2

 

 

Na podstawie wniosku Wpływ percepcyjnej płynności na powstawanie fałszywych wspomnień. Badania wstępne Paweł Stróżak uzyskał finansowanie projektu badawczego w konkursie NCN Miniatura 2. W ramach zaplanowanych badań zostaną przeprowadzone dwa eksperymenty, w których osoby badane będą wykonywały zadanie pamięciowe i rejestrowana będzie elektroencefalograficzna aktywność ich mózgów.


11 października 2018

Teofrast goes to... 

Filmowy Leksykon Psychologii autorstwa Joli Pisarek i Pawła Fortuny został nagrodzony Teofrastem dla najlepszej popularno-naukowej książki psychologicznej w roku 2017! 


1 października 2018

Nowy rok akademicki 2018/2019

Rok akademicki 2018/2019 w Katedrze i w Laboratorium rozpoczynamy w 19-osobowym składzie: Paweł Augustynowicz, Paweł Fortuna, Piotr Francuz, Agnieszka Fudali-Czyż, Natalia Kopiś, Paweł Stróżak, Magda Szubielska, Przemek Tużnik, Mariusz Wołońciej, Emilka Zabielska-Mendyk i Darek Zapała (pracownicy etatowi) oraz Andrzej Cudo, Marta Jaśkiewicz, Karina Ozga, Marta Ratomska, Kateryna Shchehelska, Anna Szymańska, Paula Śliwa i Marcin Wojtasiński (doktoranci).


26 września 2018

Dotacja dla Perception & Cognition Lab

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało środki finansowe na utrzymanie specjalnego urządzenia badawczego na lata 2018 - 2020 dla Perception and Cognition Lab na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Pieniądze zostaną przeznaczone na naprawy i konserwacje aparatury naukowo-badawczej. 

24 września 2018

Na jedwabnym szlaku

 

 

Darek Zapała odbędzie w semestrze zimowym 2018/19 staż naukowy w Chinach w International Joint Research Center of Brain-Machine Synergie Intelligence Technology na Hangzhou Dianzi University, Hangzhou. Pod kierunkiem prof. Wanzeng Kong'a będzie pracował nad projektem "The effective connectivity during kinesthetic imagery of haptic expirience". 


19 września 2018

Staż w Mediolanie

 

W semestrze zimowym  2018/2019 Natalia Kopiś odbędzie 5-cio miesięczny staż naukowy na Universita Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Będzie prowadziła badania w Laboratorium PsychoNeuroNet pod okiem prof. Micheli Balconi. Staż jest realizowany w ramach umowy o współpracy między KUL a Uniwersytetem w Mediolanie. 


28 sierpnia 2018

Owocna Etiuda

Od lutego do lipca 2018 nasza doktorantka Marta Szewczyk (Ratomska), laureatka konkursu NCN Etiuda 5, odbywała staż na Uniwersytecie Ludwika-Maksymiliana w Monachium pod superwizją prof. Hermanna Müllera i dr. Thomasa Töllnera. W trakcie stażu Marta uczestniczyła w seminariach naukowych prowadzonych przez dr. Töllnera, przeprowadzała badania w laboratorium Uwagi Wzrokowej i EEG oraz brała udział w badaniach z użyciem przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS). Wyniki zrealizowanych przez Martę badań zostały zaprezentowane na 4. Sympozjum poświęconym Przeszukiwaniu Wzrokowemu i Uwadze Selektywnej, w którym uczestniczyli światowej sławy badacze uwagi, m.in. Steven Luck, Jan Theeuwes, Anna Nobre, Jeremy Wolfe.


24 kwietnia 2018

Erasmus+

_mg_2273

Marta Jaśkiewicz uczestniczyła w 3-miesięcznych praktykach Erasmus+, które odbywały się w Center for Music in Brain (Uniwersytet Aarhus, Dania) - ośrodku naukowym zajmującym się badaniami nad odbiorem i wykonywaniem muzyki. Ta tematyka jest związana z realizowanym przez Martę projektem rozprawy doktorskiej. W ramach praktyk Marta brała udział w projekcie poświęconym percepcji rytmu, treningowi muzycznemu i interocepcji.
 

14-16 marca 2018

Dni Mózgu

dzien_mozgu_plakat_konfa_2018

Kolejna edycja Brain Awareness Week na KULu! Studenckie Koło Neuronauki i Katedra Psychologii Eksperymentalnej zapraszają na Dni z Mózgiem 2018. Są to popularno-naukowe wykłady, które mają na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z prawidłowym i patologicznym funkcjonowaniem mózgu oraz podkreślenie konieczności badań w tej dziedzinie ze względu na duży wpływ zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu na jakość życia. Konferencja ma także na celu popularyzację nauki i stwarza możliwość do dyskusji nad obecnym stanem wiedzy na temat mózgu. W tym roku gościmy wybitnych badaczy i praktyków z całej Polski, którzy zapoznają nas z wynikami swoich badań. 
 

Link do wydarzenia na FB


22 lutego 2018

Promocje doktorskie

przem_dr_1
Odbyły się uroczyste promocje doktorskie, podczas których Przemek Tużnik odebrał dyplom doktora nauk społecznych.