18 maja 2020 - Nadzwyczajny recital fortepianowy Tomasza Rittera

Opus Magnum Recital Tomasza RitteraRektor KUL zaprasza 18 maja 2020 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 100. rocznicy urodzin wieloletniego profesora i patrona uniwersytetu - św. Jana Pawła II - z nadzwyczajnym recitalem fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. i będzie transmitowany przez TVP3 Lublin oraz online na stronie internetowej KUL, Polskiego Radia Lublin i na Facebooku Uczelni.

W programie:

• Joseph Haydn – fantazja C-dur, Hob XVII nr 4
  • Ludwig van Beethoven – Sonata fortepianowa f-dur, op.10 nr 2: Allegro, Allegretto, Presto
  • Fryderyk Chopin – Nokturn des-dur, Op. 27 nr 2
  • Fryderyk Chopin – Ballada As-dur, op. 47
  • Karol Szymanowski  – Wariacje b-moll, op. 3
  • Teresa Księska-Falger – słowo o muzyce

Artysta miał okazję osobiście spotkać Jana Pawła II. Na zdjęciu, pochodzącym z archiwum rodzinnego, rodzina Ritterów podczas audiencji u papieża. Mały Tomasz na rękach mamy.

ikona