W dniu 20 stycznia 2016 r. gościem KUL będzie Piotr Kler, prezes firmy KLER S.A., który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład pt. Kapitałem są własne ręce i pomysły. Wydarzenie odbędzie się o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy (Al. Racławickie 14, Lublin), sala CTW-302.

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Kler - Prezes KLER S.A. - od wczesnej młodości związany jest z meblarstwem. W 1973 r. w Dobrodzieniu na Opolszczyźnie założył firmę meblarską, której kapitał, jak sam mówi „składał się z własnych rąk i głowy pełnej pomysłów”. Stała troska o jakość oraz zadowolenie klienta, czego nauczył się jeszcze jako adept w zakładzie tapicerskim, zaowocowały olbrzymim sukcesem. Dziś firma Piotra Klera produkuje ekskluzywne meble tapicerowane.

 

W firmie pracuje obecnie około 800 osób. Skuteczne zarządzanie takim organizmem wymaga współdziałających ze sobą zespołów, które wypracowują najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązania.

 

Wizja Piotra Klera obejmuje również system dystrybucji produkowanych przez Kler S.A. mebli. Tworzona od 1991 roku własna sieć punktów sprzedaży obejmuje obecnie 34 salony firmowe działające w Polsce. Produkty firmy Kler znane są także w większości państw europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych, Kazachstanie i Japonii.

 

 

Autor: Dawid Florczak
Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016, godz. 13:37 - Dawid Florczak