Mikrodziałania artystyczne w przestrzeni Lublina

Miasto może być miejscem wielu inicjatyw i aktywności. Jedną z nich są mikrodziałania artystyczne, których celem jest zwrócenie uwagi na fenomen przestrzeni miasta i jego detalu.

Punktowe, ograniczone w czasie działania stanowią próbę zmiany, choć na chwilę, sposobu postrzegania przestrzeni. Działania polegają na zwróceniu uwagi na detal i jego rolę w krajobrazie miasta, czasowej zmianie wykorzystania przestrzeni oraz stworzeniu sytuacji niespodziewanej i zaskakującej.

mikrodzialania.jpg W dniu 25 maja 2011 r. (środa) odbędą się w przestrzeni Lublina warsztaty studentów architektury krajobrazu KUL. Tematem warsztatów będą "Mikrodziałania artystyczne w przestrzeni miasta".

Studenci pracować będą na Starym Mieście, w obszarze ograniczonym ulicami: Królewską, Lubartowską, Kowalską, Pl. Zamkowy, Podwale, Zieloną, Krakowskie Przedmieście.

Wykonywać będą proste, niewielkie i nietrwałe działania artystyczne (instalacje, street art, land art) polegające na czasowej ingerencji w wybrane miejsce. Zajęcia odbywać się będą pod opieką wykładowców architektury krajobrazu KUL.

Rozpoczęcie prac: ok. 10:00, zakończenie: ok. 17:00.

Poprzez działania w przestrzeni studenci włączają się w starania o uzyskanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

Nie jest to pierwsza inicjatywa architektury krajobrazu tego typu. W poprzednich latach podobne działania odbywały się na Starym Mieście oraz na osiedlu Błonie.
Autor: Ewa Kula
Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011, godz. 07:42 - Liliana Kycia

Utworzenie: 2011-05-19