___________________________________________________________

 

Spotkanie z prof. dr hab. Stanisławą Steuden

 

3. kwietnia 2017 roku mieliśmy okazję zgłębić zagadnienia z zakresu gerontologii. Na spotkaniu gościliśmy Panią Profesor Stanisławę Steuden, która przedstawiła nam kwestie dotyczące procesu starzenia się, a także metody, pozwalające na diagnozę zaburzeń poznawczych u osób starszych.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Profesor za trud włożony w przygotowanie oraz miłą atmosferę. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyliśmy będzie dla nas wstępem do dalszego studiowania tego ważnego tematu.

 

___________________________________________________________

 

Spotkanie z terapeutą - Panem Krzysztofem Kościołkiem

 

23. marca 2017 roku odbyło się spotkanie z terapeutą, Panem Krzysztofem Kościołkiem na temat homoseksualizmu. Spotkanie zorganizowaliśmy we współpracy z Sekcją Psychoseksuologii.

 

___________________________________________________________

 

Spotkanie z prof. Tadeuszem Młynarczykiem na temat schizofrenii

 

21. lutego 2017 roku mieliśmy zaszczyt gościć Pana psychiatrę - Profesora Tadeusza Młynarczyka. Tym razem poruszyliśmy zagadnienia związane z tematem schizofrenii. Dodatkowo mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają prace osób chorujących na schizofrenię i podziwiać ich oryginalną twórczość.

 

 

 

Bardzo dziękujemy Panu Profesorowi za obecność, uwrażliwienie nas na piękno drugiego człowieka i przybliżenie tematyki schizofrenii.

 

                       

 

 

___________________________________________________________

 

"Praca z osobami z zaburzeniami odżywiania" - warsztat

 

14. grudnia 2016r. członkowie Sekcji Psychologii Klinicznej wzięli udział w warsztacie "Praca z osobami z zaburzeniami odżywiania", który poprowadziła mgr Magdalena Połom.

 

                       

 

Tematyka warsztatu obejmowała: zagadnienia teoretyczne dotyczące zaburzeń odżywiania, sposoby prowadzenia rozmowy oraz pracy z osobą z zaburzeniem odżywiania. Zainteresowanie tematem było tak duże, że uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy.

 

Jesteśmy ogromnie wdzięczni mgr Magdalenie Połom za przybliżenie nam tematu, trud włożony w przygotowanie oraz miłą atmosferę podczas warsztatu.

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________

 

Spotkanie na temat Przeniesionego Syndromu Münchausena

 

Na spotkaniu 10. listopada 2016 roku poruszyliśmy temat Przeniesionego Syndromu Münchausena. Na początku obejrzeliśmy film "Wyrodne matki", a następnie zgłębiliśmy wiedzę dotyczącą zaburzenia dzięki prezentacji. Omawiana tematyka pobudziła nas do refleksji i była powodem wielu pytań, które przerodziły się w ciekawą dyskusję. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Magdalena Pietnoczko.

Autor: Magdalena Pietnoczko
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017, godz. 22:37 - Magdalena Pietnoczko