Porozumienie z Seminario Rabinico Latinoamericano

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zawarł porozumienie z Seminario Rabinico Latinoamericano. Umowa o współpracy przewiduje wymianę studentów, wspólne seminaria, warsztaty oraz publikacje naukowe. Wśród realizatorów porozumienia jest Centrum Heschela KUL.

 


Nominacje dla pracowników SNB KUL

Z radością informujemy, że Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski ma od dziś Pełnomocnika ds. Relacji Katolicko-Żydowskich i Badań Naukowych w Ziemi Świętej. Został nim ks. prof. Mirosław Wróbel, dotyczasowy dyrektor Centrum Heschela KUL.

 

Nowym dyrektorem tej jednostki jest ks. dr hab. Marcin Kowalski, prof. KUL, członek Papieskiej Komisji Biblijnej.

 

Gratulujemy nominacji i życzymy natchnień Ducha Świętego w realizacji nowych zadań.

 


Książka ks. prof. Stefana Szymika

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją ks. prof. Stefana Szymika pt. "Ziemia Przymierza. Geografia i archeologia biblijna w zarysie".

 

Przygotowywany jest dodruk tej pozycji.

 

Info o książce


12. rocznica śmierci śp. ks. prof. Ryszarda Rubinkiewicza

 
W dniu 30.04.2023 r. mija 12. rocznica śmierci śp. ks. prof. Ryszarda Rubinkiewicza, długoletniego Dyrektora Instytutu Nauk Biblijnych. 

 

Ogarniamy go naszą modlitwą dziękując za jego zaangażowanie naukowe i serce dla Instytutu Nauk Biblijnych KUL. Niech z Domu Ojca błogosławi nam w naszych pracach dla dobra naszej Alma Mater i Instytutu Nauk Biblijnych KUL.


Wielkanoc 2023

 

Jest taka Noc,

gdy czuwając przy Twoim grobie

najbardziej jesteśmy Kościołem –

jest to noc walki,

jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją,

ta walka wciąż się nakłada

na wszystkie walki dziejów,

napełnia je wszystkie w głąb.

Tej nocy obrzęd ziemi

dosięga swego początku.

Tysiąc lat jest jak jedna Noc:

Noc czuwania przy Twoim grobie”.

 

Karol Wojtyła, Wigilia wielkanocna

 

 

Drodzy Pracownicy i Studenci Sekcji Nauk Biblijnych KUL,

 

W tę Świętą Noc życzę owocnych i głębokich przeżyć paschalnych. Niech Zmartwychwstały Pan z całą mocą pozwala nam na każdy dzień naszego życia doświadczać w Sercu Kościoła zwycięstwa wiary, nadziei i miłości nad zwątpieniem, rozpaczą i nienawiścią. Niech Książę Pokoju obdarza nas, nasze rodziny i świat cały Pokojem, który ma swoje źródło w Bogu.

 

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy połączony w modlitwie

 

Ks. Mirosław S. Wróbel
Kierownik Sekcji Nauk Biblijnych KUL

 

Nowy York, Wielkanoc 2023 r.


Wiosenne Sympozjum Biblijne 2023

Zapraszamy do udziału Wiosennym Sympozjum Biblijnym, poświęconym tematyce ekonomicznej w Biblii. Sympozjum odbędzie się 22 marca 2023 roku w sali CTW – 113.

 

Szczegółowy program na plakacie.

 


Współpraca z Betlehem University

W dniu 13.02.2023 o. Iyad Twal, Vice-Prezydent Wykonawczy Betlehem University i ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL podpisali Memorandum of Understanding pomiędzy Betlehem University (Palestyna) a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II (Polska). W wydarzeniu uczestniczył ks. prof. Mirosław S. Wróbel, dyrektor Sekcji Nauk Biblijnych KUL.

 

Czytaj dalej...

Współpraca z Bar-Ilan University w Tel Avivie

W dniu 14.02.2023 r. ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL oraz ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor Centrum Heschela KUL i kierownik Sekcji Nauk Biblijnych KUL spotkali się z prof. Amnonem Albeckiem, rektorem Bar-Ilan University w Tel Avivie oraz z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne Wydziały na tym Uniwersytecie w celu omówienia możliwości współpracy naukowej, dydaktycznej i kulturalnej pomiędzy Bar-Ilan University a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II.

 

Czytaj dalej...

Nowa publikacja ks.dr hab. Andrzeja Piwowara

Zachęcamy do zapoznania się z nowym wydaniem "Greki Nowego Testamentu. Gramatyki", czyli z "Językiem greckim Nowego Testamentu", które ukazało się w serii "Materiały pomocnicze do wykładów z biblistyki". Autorem podręcznika jest ks. dr hab. Andrzej Piwowar.

 

Okładka i zawartość