COPERNICUS PRIZE 2012

Profesor Piotr Francuz, Dyrektor Instytutu Psychologii KUL, podczas Jubileuszowego, XV Kongresu Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego, został uhonorowany nagrodą COPERNICUS PRIZE 2012 za wyróżniające osiągnięcia w rozwoju neuronauki w Polsce.


Staż sukcesem naukowca

Dr Bibianna Bałaj oraz mgr Paweł Augustynowicz, pracownicy Laboratorium Psycho-Neuro-Fizjologicznego i Studio HD KUL, zostali laureatami programu Staż sukcesem naukowca. W ramach projektu realizują prace nad interakcją wzrokową w sterowaniu komputerem przez osoby z niepełnosprawnością ruchową.


Ks. prof. Mirosław Kalinowski przewodniczącym Kolegium Dziekanów Wydziałów Teologicznych w Polsce

Ksiądz Profesor Mirosław Kalinowski, Dziekan Wydziału Teologii KUL, kapłan archidiecezji warmińskiej został wybrany przez Kolegium Dziekanów Wydziałów Teologicznych w Polsce, obradujące 13 września 2012 r. w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, sekcja św. Andrzeja Boboli - Kolegium Bobolanum, na przewodniczącego Kolegium (jednogłośnie, na drugą czteroletnią kadencję).

Czytaj dalej...

Student KUL laureatem konkursu "Grasz o staż"

Daniel Madej, student KUL, został laureatem 17. edycji konkursu "Grasz o staż". W sumie w konkursie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wzięło udział 43 osoby.


Filozofia z KUL wśród najlepszych kierunków studiów w Polsce

12 lipca 2012 r. podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poznaliśmy zwycięzców konkursu na Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące i najlepsze kierunki studiów w Polsce. Cieszymy się ogromnie, że wśród laureatów konkursu na najlepsze kierunki studiów znalazł się Wydział Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.


Wawrzyny Pawła Konrada – Książka roku 2011

15 czerwca 2012 r. podczas otwarcia VI Lubelskich Targów Książki zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie wręczono po raz piąty Wawrzyny Pawła Konrada, pierwszego drukarza lubelskiego, w dorocznym konkursie na piękną i wartościową publikację dotyczącą regionu lubelskiego. Wśród nagrodzonych książek znalzały się publikacje pracowników KUL.

Czytaj dalej...

Filozofia KUL wśród 25 najlepszych wydziałów w Polsce

Wydział Filozofii KUL znalazł się wśród najlepszych 25 wydziałów - prowadzących kierunki wyróżnione przez Polską Komisję Akredytacyjną - wyłonionych przez MNiSW do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.


I MIEJSCE na V Integracyjnym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba"

Na V Integracyjnym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba", który odbył się 19 maja 2012 r. w Skarżysku - Kamiennej, siostry URSZULA OLSZÓWKA (studentka II roku studiów I stopnia Muzykologii oraz I roku studiów II stopnia Informatyki) i EWELINA OLSZÓWKA (studentka II roku studiów I stopnia Muzykologii oraz II roku studiów II stopnia Informatyki), zdobyły jednogłośnie decyzją jury I MIEJSCE. Jest to już kolejny sukces naszych studentek w tym roku.


Studencki Nobel 2012

10 maja 2012 r. odbyła się w regionalna gala konkursu na Najlepszego Studenta RP "Studecki Nobel 2012", podczas której zostały wręczone nagrody najlepszym studentom z terenu Lubelszczyzny. Zwycięzcy będą reprezentować region w czasie finałowej gali w Warszawie. III MIEJSCE i TYTUŁ LAUREATA REGIONALNEGO zdobył student KUL WOJCIECH BRYDA.

Czytaj dalej...

Nagroda im. Wł. Pietrzaka dla „Encyklopedii Filozofii Polskiej”

Kapituła LXV Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka przyznała tegoroczną nagrodę im. Włodzimierza Pietrzaka w kategorii naukowej dwutomowej „Encyklopedii Filozofii Polskiej” wydanej przez Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu z siedzibą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Czytaj dalej...