Celem wydarzenia, jakim są obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który powstał z inicjatywy Sekcji Psychoterapii Koła Naukowego Studentów Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jest przybliżenie tematyki zaburzeń i chorób psychicznych oraz czynników mogących mieć negatywny i pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

 

W ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pragniemy zorganizować działania wpisujące się w ideę „Promocja Alternatyw” takie jak: promocja aktywności fizycznej oraz alternatywnych form spędzania czasu, takich jak chociażby rozwijanie zainteresowań. Chcemy też poruszać tematykę motywacji, samorealizacji, wykorzystania zasobów oraz psychologii pozytywnej.

 

Pierwsza edycja ŚDZP odbyła się w dniach 10-11 X na KUL-u. W ramach wydarzenia przewidziano dwudniowy cykl wykładów plenarnych z udziałem autorytetów w zakresie psychologii, psychoterapii i psychiatrii, z KUL jak i spoza uczelni. Kolejnym ważnym punktem ŚDZP były warsztaty prowadzone przez członków Sekcji Psychoterapii na tematy kreatywności, agresji i arteterapii. Przeprowadzono również pokaz kampanii społecznych, odnoszących się do kwestii psycho-społecznych oraz z konkretnych zaburzeń psychicznych.

 

Pragniemy nadal rozwijać ideę ŚDZP, ubogacać naszą ofertę tak by mogła sprostać oczekiwaniom jak największej liczby osób. Jednocześnie dziękujemy za waszą obecność w tym roku oraz za sygnały wsparcia i pozytywne komentarze.

Autor: Magdalena Pietnoczko
Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016, godz. 21:45 - Magdalena Pietnoczko