15 grudnia 2009 r. o godzinie 11.00 w Pałacu Kazimierzowskim Sala Złota i Senatu w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Dziedziny Prawa Europejskiego „LUMINARZ”. Jury bardzo wysoko oceniło nadesłane prace konkursowe i przyznało I miejsce, II miejsce, które równorzędnie przyznane zostało dwóm osobom oraz dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień zostało przyznane Pani Berenice Hofman, absolwentce KUL, za pracę magisterską pt. Dziecko jako podmiot prawa w świetle Konwencji o Prawach Dziecka.

Ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Pracę Magisterską z Dziedziny Prawa Europejskiego „LUMINARZ” organizuje dla świeżo upieczonych magistrów prawa ELSA Poland wraz z kancelarią prawną White & Case.

Ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Pracę z Dziedziny Prawa Europejskiego powstał z inicjatywy obecnej europosłanki, a wcześniej Komisarz Komisji Europejskiej p. Danuty Hübner i ma na celu promocję oraz analizę europejskich rozwiązań prawnych oraz wyłonienie najlepszych specjalistów, w tej stosunkowo nowej, dziedzinie prawa. Wyzwanie skierowane jest do studentów prawa ze wszystkich polskich uczelni, bez względu na tryb, w jakim ukończyli studia.