Aktualności / Wydarzenia

Zostań Ambasadorem Biura Karier KUL

Studia to nie tylko wiedza teoretyczna. Równie ważne są umiejętności praktyczne, których zdobycie umożliwia studentom Program Ambasador Biura Karier KUL. – W pracy zawodowej z pewnością przyda się kreatywność i nieszablonowe myślenie, które można rozwinąć uczestnicząc w programie – podkreśla jego koordynatorka Marta Szymańska-Jarosz.

Studenci pełniący funkcję Ambasadora Biura Karier KUL przez 8 miesięcy promowali wśród swoich koleżanek i kolegów wachlarz możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, które oferuje ta jednostka. Uczestniczyli na różne sposoby w realizacji opracowanej na początku roku akademickiego strategii obecności marki Biura Karier zarówno na uczelni, jak i w mediach społecznościowych.

Zespół medialny pod przewodnictwem dwóch studentek dziennikarstwa, Aleksandry Warchoł i Aleksandry Wieczorek, uruchomił konto Biura Karier na Instagramie. – Przy współpracy z pozostałymi ambasadorami przygotowałyśmy także kilkadziesiąt materiałów informacyjnych i promocyjnych w różnych formatach, jak video czy grafiki –  mówią studentki. Jak podkreśla Marta Szymańska-Jarosz przy tej okazji miały one okazję wykorzystać swoją kreatywność, a także praktycznie zastosować wiedzę z zakresu dziennikarstwa oraz marketingu.

Ambasadorzy włączyli się w organizację wydarzeń dla społeczności akademickiej, takich jak Targi Pracy, Dzień z Biurem Karier, „roratnie śniadanie”, spotkania informacyjne oraz wydarzenia online: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, panele dyskusyjne czy Akademia Przedsiębiorczości.

Uczestnicy programu mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje podczas dedykowanych im szkoleń z zakresu m.in. storytellingu w wystąpieniach publicznych, wykorzystania LinkedIn w budowie marki osobistej i networkingu”, a także podczas indywidualnych spotkań doradczych i coachingowych.

Funkcję Ambasadora Biura Karier KUL w roku akademickim 2023/24 pełnili:

Aleksandra Wieczorek – II rok dziennikarstwa i komunikacji społecznej (studia stacjonarne II stopnia),

Aleksandra Warchoł – III rok dziennikarstwa i komunikacji społecznej w języku angielskim (studia stacjonarne I stopnia),

Aleksandra Kot – I rok filologii angielskiej (studia II stopnia),

Patrycja Rębisz – II rok kognitywistyki (studia stacjonarne I stopnia),

Jakub Frankiewicz – V rok psychologii (studia stacjonarne jednolite magisterskie),

Yurii Podorozhnyi – I rok stosunków międzynarodowych (studia stacjonarne II stopnia),

Piotr Wójcik – III rok psychologii (studia stacjonarne jednolite magisterskie),

Maksymilian Przerwa – III rok psychologii (studia stacjonarne jednolite magisterskie),

Emil Jagielski – I rok stosunków międzynarodowych (studia stacjonarne II stopnia),

Anna Magiełda – II rok pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (studia stacjonarne I stopnia),

Aleksandra Kwiatkowska – II rok ekonomii (studia stacjonarne II stopnia),

Sofiya Bakshi – II rok stosunków międzynarodowych (studia stacjonarne I stopnia).

Tegoroczna edycja programu dobiegła końca, natomiast Biuro Karier rozpoczęło już rekrutację ambasadorów na kolejny rok akademicki. Będzie ona trwać do 10 października 2024. Mogą wziąć w niej udział studenci od II roku wzwyż, niezależnie od kierunku studiów. Więcej informacji: https://www.kul.pl/ambasadorzy-biura-karier,18379.html