15 lat Dziennikarstwa na KUL

Już niebawem społeczność profesorów i studentów będzie świętować 15-lecie Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL. Z tej okazji w dniach 23-24 listopada 2023 organizowana jest Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Jaki nadawca? Wpływ sztucznej inteligencji na media” . Wykład inauguracyjny „Gdy sztuczna inteligencja kłamie. Dziennikarstwo (algorytmiczne) w poszukiwaniu prawdy” 23 listopada o godz. 10.00  w budynku Centrum Transferu Wiedzy  (CTW- 114) przy Al. Racławickich 14 w Lublinie, wygłosi prof. dr hab. Jan Kreft.

O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Gala Wręczenia Nagród AKLAUD (Akademicki Laur Dziennikarski) w kategorii: AKLAUD i AKLAUD Młodych. Na godz. 12.30 zaplanowano Debatę Ekspertów: „Sztuczna inteligencja – urojone lęki czy realne obawy”. Udział w niej wezmą: dr hab. Ewa Lekka-Kowalik prof. KUL, dr hab. Małgorzata Gruchoła, prof. KUL, red. Małgorzata Piasecka, Radio Lublin, Łukasz Kwietniewski, IT Consultant w Sollers Consulting oraz Łukasz Semeniuk, psychoterapeuta, związany ze stowarzyszeniem Agape.

Drugiego dnia konferencji, 24 listopada w godz. 12-14.00, odbędzie się debata absolwentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Studiu Telewizyjnym KUL, zatytułowana „Teraźniejszość i przyszłość dziennikarstwa”.

Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD) to ustanowiona przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w 2014 r.  coroczna nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką. Nagroda jest wręczana w dwóch kategoriach: AKLAUD oraz AKLAUD MŁODYCH. Tegoroczna Gala uświetni Konferencję Naukową  z okazji 15-lecia Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.

Doceniamy współpracę z praktykami, dziennikarzami i kierownikami redakcji oraz redaktorami naczelnymi w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Absolwenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej na KUL pracują z powodzeniem w mediach ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych. Realizują się w obszarze PR oraz w obszarach, gdzie wysoki poziom komunikacji jest niezbędny, a ich aktywność społeczna wywiera pozytywny wspływ na rozwój dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego. Wierzymy, że zacieśnianie współpracy między teoretykami i praktykami będzie przyczyniać się do wzrostu zaufania społeczeństwa wobec mediów oraz zaufania do zawodu dziennikarza.

Serdecznie Państwa zapraszamy!