16 Rozmowy o mieście - Lublin niedalekiej przyszłości

5 grudnia 2018 r. godz. 17:00, CTW-114 KUL

Prezentacje studentów Gospodarki Przestrzennej KUL dotyczące zrównoważonych zmian w przestrzeni Lublina

W Lublinie zachodzą zmiany w myśleniu i użytkowaniu przestrzeni. Światowe trendy prowadzą w stronę zrównoważonego rozwoju i nasze miasto powoli wpisuje się w ten nurt. Jak to będzie przebiegać - dziś jeszcze nie wiemy. Spróbowaliśmy to sobie jednak wyobrazić… Gdzie w Lublinie można zlokalizować naturalny plac zabaw? Jak niebawem będziemy poruszali się po Lublinie? Jakie rozwiązania mogą pomóc osobom z niepełnosprawnością? Czy zabawa w mieście dotyczy tylko dzieci? W jaki sposób w mieście można wykorzystać energię wiatrową?

Zapraszamy na prezentację dziewięciu wizji zmian w Lublinie, które mogą ziścić się szybciej, niż nam się wydaje. Przygotowane zostały przez studentów studiów magisterskich Gospodarki Przestrzennej KUL. Każda z prezentacji potrwa do 10 min. Na zakończenie zapraszamy do dyskusji.

środa, 5 grudnia 2018 r.

sala CTW-114 (I piętro)

Centrum Transferu Wiedzy KUL, Aleje Racławickie 14

nowy budynek, wejście od strony Kościoła Akademickiego, sala dostępna dla osób z niepełnosprawnością, zachęcamy do przybycia na spotkanie transportem zrównoważonym: pieszo, komunikacją publiczną lub rowerem

1. Naturalne place zabaw

inż. Gabriela Cisek, inż. Monika Grelak

2. Smog - jak rozwiązać palący problem? (smog samochodowy)

inż. Karol Kowalczyk, inż. Piotr Wawrzkiewicz, inż. Wojciech Mielniczenko, inż. Jakub Palczewski

3. Pieszo po Lublinie - jak zachęcić ludzi do chodzenia pieszo?

inż. Joanna Łopacka, inż. Katarzyna Blicharz

4. Rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością w Lublinie

inż. Katarzyna Zawada, inż. Marta Mielnik, inż. Magdalena Pyzik, inż. Bartłomiej Kociuba

5. Ogrody deszczowe na lubelskim osiedlu deweloperskim

inż. Patryk Pasek, inż. Aleksandra Kaźmierczuk, inż. Alicja Szwed

6. Budownictwo "low-tech" w Lublinie

inż. Natalia Pietrzyk,  inż. Agata Brzyska, inż. Katarzyna Borowik, inż. Kamila Rejkowska

7. Energia wiatrowa w mieście

inż. Karolina Włodarz, inż. Aleksandra Majka, inż. Agnieszka Pakos, inż. Klaudia Kozowicz

8. Zabawa w mieście dla dzieci i dorosłych

inż. Ewa Bańka, inż. Dominika Bielak

9. Czy da się poprawić istniejące osiedla deweloperskie?

inż. Dawid Majewski, inż. Adrianna Janiszek, inż. Kamil Sągolewski

Prezentacje są efektem pracy studentów studiów magisterskich kierunku Gospodarka Przestrzenna KUL na zajęciach pt. Strategie zrównoważonego rozwoju w planowaniu przestrzennym, prowadzonych przez dr. inż. Jana Kamińskiego. Prezentacja „Lublin niedalekiej przyszłości” odbywa się we współpracy z Rozmowami o mieście, które są inicjatywą Forum i Rady Kultury Przestrzeni rozpoczętą w 2017 r. z okazji 700 lecia Lublina, zaplanowaną jako otwarte spotkania i dyskusje o przyszłości naszego miasta.

Kontakt: Instytut Architektury Krajobrazu KUL, jan.t.kaminski@gmail.com, +48 698 869 440

Autor: Anna Położyńska
Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018, godz. 09:05 - Anna Mitura