Podarunek dla studentów w areszcie

Przekazanie laptopów studentom KUL z Aresztu Śledczego w LublinieDzięki darczyńcom KUL przekazał sprzęt komputerowy do Aresztu Śledczego w Lublinie. Laptopy – bo o nich mowa – przeznaczone są dla osadzonych, którzy są studentami uniwersytetu. Komputery mają pomóc w procesie kształcenia a także usprawnić pisanie prac dyplomowych.

Laptopy zostały przystosowane do wymogów bezpieczeństwa obowiązujących w AŚ, mają zainstalowane specjalnie oprogramowanie.  To symboliczny gest ze strony środowiska akademickiego, wynikający z potrzeby zapewnienia również osadzonym, odpowiednich, godnych warunków do realizowania programu studiów.

KUL jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce, które umożliwiają więźniom zdobycie wyższego wykształcenia. Osadzeni realizują pełen program zajęć uniwersyteckich, z tym, że odbywają się one w areszcie. Oferta studiów dotyczy kierunku nauki o rodzinie, specjalność: asystent osoby niesamodzielnej. Uniwersytet współpracuje z AŚ w Lublinie od 2013 roku. Aktualnie jest trzydziestu studentów.

 

 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona