Aktualności

Seminarium „Świat milczy – Ty działaj”

Świat milczyPapieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Lublinie oraz Duszpasterstwo Akademickie KUL zapraszają na seminarium „Świat milczy – Ty działaj”, które odbędzie się 10 czerwca 2017 r. o godz. 11.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-408.

 

Czy wiesz, że co 5 minut na świecie ginie 1 chrześcijanin, w ciągu godziny 12 osób a w ciągu doby 288 naszych braci w wierze. Na Bliskim Wschodzie chrześcijanie stanowią tylko 1 % ludności, w Iraku z 1,5 mln zostało 300 tys. chrześcijan Prześladowania mają miejsce w wielu krajach świata. Najwięcej chrześcijan ginie w Afryce - Sudanie, Erytrei, Nigerii Kenii, Egipcie, oraz w Azji m.in Chinach, Pakistanie, Korei czy Indiach.

 

Prowadzący seminarium ks. Paweł Kaczmarczyk - Dyrektor Biura Regionalnego PKWP w Poznaniu wygłosi wykład „Sytuacja prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie” i przedstawi film „Świadectwo" o działaniach prowadzonych przez PKWP oraz bogate materiały informacyjne.

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie działa od 1947 r. Od wielu lat wydaje raport ,,Prześladowani i zapomniani" o prześladowaniach chrześcijan na świecie. Inicjuje wsparcie finansowe m.in pomaga w odbudowie kościołów, szpitali, szkół w Syrii i Iraku, zakupie środków transportu dla duszpasterzy oraz utrzymaniu obozów dla uchodźców. Inicjuje wiele kampanii m.in S.O.S dla Ziemi Świętej. Podejmuje drogą radiową i internetową codzienną modlitwę za kościół prześladowany - aktualnie w posługę modlitewną za pokój zaangażowanych jest ok. 7300 osób w ciągu każdego tygodnia wg opracowanego kalendarza.

 

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Lublinie podjęła od 1 stycznia 2017 r. modlitwę o pokój i za prześladowanych chrześcijan w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18 w Kościele Akademickim KUL.