Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego 2018

Aklaud 2018Już po raz szósty zostaną wręczone Akademickie Laury Dziennikarskie. Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego 2018 odbędzie się 11 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie. Uroczystości będzie towarzyszyć debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie”. Organizatorem wydarzenia są dwa lubelskie uniwersytety: UMCS i KUL, a partnerem jest Prezydent Miasta Lublin.

 

Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD) to coroczna nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką. Nagroda jest wręczana w dwóch kategoriach: AKLAUD oraz AKLAUD MŁODYCH. Dotychczas wyróżnienie to otrzymali red. Alojzy Leszek Gzella, red. Maria Brzezińska, red. Piotr Zdanowicz, red. dr Marcin Sanakiewicz, red. Małgorzata Sawicka, red. Ewa Bulisz oraz red. Martyna Podolska.

 

Laureatów tegorocznych AKLAUD-ów poznamy podczas uroczystej Gali, która rozpocznie się 11 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie.

 

Wręczeniu nagród będzie towarzyszyć debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie” z udziałem przedstawicieli kapituły nagrody AKLAUD, lubelskich mediów oraz samorządu. W trakcie dyskusji zaproszeni goście odniosą się między innymi do kwestii relacji łączących media lokalne z jednostkami, grupami i wspólnotami oraz roli, jaką pełnią lubelskie media w wyznaczaniu zasad współżycia społecznego i kształceniu przyszłych dziennikarzy.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019, godz. 15:06 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2019-03-08