Obrady Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na KUL

KEPPo raz pierwszy w historii w Lublinie odbyły się obrady Konferencji Episkopatu Polski. 377. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski trwało 13 i 14 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskigo Jana Pawła II. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia KUL i poprzedzi uroczystą inaugurację setnego roku akademickiego, która będzie miała miejsce w niedzielę 15 października br.

 


 

Większość z obecnych na konferencji gości potwierdziła również swoja obecność na niedzielnej inauguracji jubileuszowego roku akademickiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wypada zauważyć, że wielu biskupów jest związana osobiście z KUL poprzez studia czy pracę dydaktyczno-naukową.

 

Uczestnicy zebrania plenarnego celebrować będą wspólnie Eucharystie, na które zaproszeni są wszyscy wierni:

  • 14 października 2017 (sobota) – Kościół Akademicki KUL

8.00 – Uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

  • 15 października 2017 (niedziela) – Archikatedra Lubelska

8.30 – Uroczysta Eucharystia Inauguracyjna KUL, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Program pobytu księży biskupów w Lublinie, obok obrad plenarnych, przewiduje również odwiedzenie między innymi Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim oraz nowego sanktuarium maryjnego w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, w którym czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej.

 

Księża biskupi wezmą także udział w wydarzeniach kulturalnych. Wśród nich znalazły się: koncert w Sali Malarstwa Polskiego Zamku Lubelskiego, którego współorganizatorem jest Muzeum Lubelskie oraz koncert w Centrum Spotkania Kultur.

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017, godz. 18:52 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2017-10-05