Odszedł ks. Mirosław Daniluk SCJ

Rektor oraz Społeczność Akademicka

Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

z wiarą i chrześcijańską nadzieją na zmartwychwstanie

żegna

 

ks. Mirosława Daniluka SCJ

 

wieloletniego pracownika Międzywydziałowego Zakładu Leksykograficznego

i redaktora Encyklopedii Katolickiej

 

 Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie...

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 17 listopada 2020 o godz. 11.30 w kościele pw. Dobrego Pasterza w Lublinie, następnie ciało zostanie złożone na cmentarzu w Pliszczynie.


ks. Mirosław Daniluk SCJKs. Mirosław Daniuluk SCJ (1936-2020). Po ukończeniu studiów teologicznych i przyjęciu święceń kapłańskich w Zgromadzeniu Księży Sercanów (1961) studiował historię na Wydziale Filozoficznym UJ oraz Wydziale Nauk Humanistycznych KUL. W 1967 r. uzyskał stopień magistra na podstawie rozprawy Życie religijne Krakowa w XIII i XIV wieku. Przez wiele lat był związany z Międzywydziałowym Zakładem Leksykograficznym KUL (1972-2006), był autorem ok. 510 haseł do Encyklopedii Katolickiej, redaktorem działu zakony (1983-2006), a także zastępcą redaktora naczelnego o. Jerzego Duchniewskiego OFMCap przy opracowywaniu tomu VII encyklopedii (wyd. 1997).

 

Był także autorem Encyklopedii instytutów życia konsekrowanegoPojęcia. Terminy. Instytucje. Dokumenty. Czasopisma (Lublin 2000) oraz Sigla. Zbiór skrótów nazw zakonów, zgromadzeń zakonnych, instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego oraz innych instytucji z nimi związanych (Lublin 2002). 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona