Aktualności

Prof. Sławomir Jacek Żurek gościem "Bitwy o literaturę"

Prof. Sławomir Jacek Żurek, kierownik Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej KUL oraz dyrektor Międzynarodowego Ośrodka Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Monika Adamczyk-Garbowska, literaturoznawca z UMCS, w latach 2000-2011 kierownik Zakładu Historii i Kultury Żydów, będą kolejnymi gośćmi cyklu spotkań Teatru Starego: „Bitwa o literaturę”.

 

Tematykę dyskusji przybliża prowadząca spotkanie red. Grażyna Lutosławska: „Z czym był związany rozkwit literatury żydowskiej na ziemiach polskich przed 1939 rokiem? Czym się charakteryzowała? W jakim języku była pisana? Dlaczego Ester Kreitman, siostra Israela Joszuy Singera i noblisty Isaaca Bashevisa Singera, nie mniej literacko utalentowana niż oni, dopiero teraz odnajduje właściwe jej miejsce w historii literatury?”

 

Spotkanie „W cieniu” odbędzie się 12 października, o godz. 18.00, w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18). Bezpłatne wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru. Spotkanie będzie transmitowane za stronie teatrstary.eu oraz na Facebooku Teatru Starego.