Harmonogram udzielanego w ramach projektu wsparcia
9. MEDIACYJNE SZKOLENIE 24-GODZINNE - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
Uprzejmie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu mediacji w sprawach cywilnych oraz przystąpienia do walidacji zgodnie z wymogami opisanymi w kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”, opublikowanymi w Obwieszczeniu Ministra Sprawiedliwości w sprawie włączenia kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych" do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji z dnia 4 grudnia 2018r. (M.P. z 2018 r. poz. 1198).
Szkolenie:
Szkolenia przeznaczone są dla mediatorów mających miejsce zamieszkania lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa lubelskiego.
Szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji obecnych mediatorów powiązane są z pracami, których celem jest utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów, mającego zastąpić listy stałych mediatorów. Ukończenie szkolenia i zdanie „walidacji” zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji będzie uprawniało do ubiegania się o wpis do Krajowego Rejestru Mediatorów, przy spełnieniu pozostałych wymogów.
Szkolenie zostanie przeprowadzone w wymiarze 24 godzin w tym 16 godzin szkolenia stacjonarnego, odbywającego się w trakcie weekendu oraz 8 godzin szkolenia w formule online. Egzamin - "walidacja" zostanie przeprowadzony w Lublinie. W trakcie szkolenia otrzymają Państwo niezbędne materiały szkoleniowe w celu przygotowania się do walidacji. Dla wszystkich uczestników zostanie przygotowany catering, a dla 10% uczestników, mających miejsce zamieszkania powyżej 50 km od miejsca szkolenia istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu.
Aktualny termin szkolenia:
1. 13-15 maja 2022 r. - szkolenie dla mediatorów zamieszkałych lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa lubelskiego - miejsce szkolenia: 1. dzień - online, 2. i 3. dzień - stacjonarnie (Lublin);
Walidacja:
Terminy walidacji dla osób uczestniczących w szkoleniu w powyższym terminie:
1. 18-19 czerwca 2022 r.
Dokumenty rekrutacyjne:
- Regulamin szkoleń
- Formularz rekrutacyjny
- Oświadczenie uczestnika - RODO
- Oświadczenie uczestnika - doświadczenie
- Kserokopia świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów wyższych
- Wzór umowy
Rekrutacja na szkolenia została już rozpoczęta. Decyduje kolejność zgłoszeń.
___________________________________________________________________
8. MEDIACYJNE SZKOLENIA 24-GODZINNE - WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
Uprzejmie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu mediacji w sprawach cywilnych oraz przystąpienia do walidacji zgodnie z wymogami opisanymi w kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”, opublikowanymi w Obwieszczeniu Ministra Sprawiedliwości w sprawie włączenia kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych" do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji z dnia 4 grudnia 2018r. (M.P. z 2018 r. poz. 1198).
Szkolenia:
Szkolenia przeznaczone są dla mediatorów mających miejsce zamieszkania lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa podkarpackiego.
Szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji obecnych mediatorów powiązane są z pracami, których celem jest utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów, mającego zastąpić listy stałych mediatorów. Ukończenie szkolenia i zdanie „walidacji” zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji będzie uprawniało do ubiegania się o wpis do Krajowego Rejestru Mediatorów, przy spełnieniu pozostałych wymogów.
Szkolenia zostaną przeprowadzone w wymiarze 24 godzin w tym 16 godzin szkolenia stacjonarnego, odbywającego się w trakcie weekendu oraz 8 godzin szkolenia w formule online. Egzamin - "walidacja" zostanie przeprowadzony w Lublinie. W trakcie szkolenia otrzymają Państwo niezbędne materiały szkoleniowe w celu przygotowania się do walidacji. Dla wszystkich uczestników zostanie przygotowany catering, a dla 10% uczestników, mających miejsce zamieszkania powyżej 50 km od miejsca szkolenia istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu.
Aktualne terminy szkoleń:
1. 8-10 kwietnia 2022 r. - szkolenie dla mediatorów zamieszkałych lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa podkarpackiego - miejsce szkolenia: 1. dzień - online, 2. i 3. dzień - stacjonarnie;
2. 22-24 kwietnia 2022 r. - szkolenie dla mediatorów zamieszkałych lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa podkarpackiego - miejsce szkolenia: 1. dzień - online, 2. i 3. dzień - stacjonarnie;
3. 6-8 maja 2022 r. - szkolenie dla mediatorów zamieszkałych lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa podkarpackiego - miejsce szkolenia: 1. dzień - online, 2. i 3. dzień - stacjonarnie.
Walidacja:
Terminy walidacji dla osób uczestniczących w szkoleniach w powyższych terminach:
1. 4-5 czerwca 2022 r.
2. 11-12 czerwca 2022 r.
Dokumenty rekrutacyjne:
- Regulamin szkoleń
- Formularz rekrutacyjny
- Oświadczenie uczestnika - RODO
- Oświadczenie uczestnika - doświadczenie
- Kserokopia świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów wyższych
- Wzór umowy
Rekrutacja na szkolenia została już rozpoczęta. Decyduje kolejność zgłoszeń.
__________________________________________________________________________
7. SEMINARIA DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH MEDIACJĄ
Szanowni Państwo,
uprzejmie zapraszamy do udziału w bezpłatnych seminariach dla osób zainteresowanych mediacją organizowanych w ramach projektu nr POWR.02.17.00-00-0001/20 pn. "Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”,.
Seminaria przeznaczone są dla wszystkich osób z województwa lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego chcących zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę na temat mediacji m.in. w sprawach cywilnych, gospodarczych czy pracowniczych.
Celem seminariów jest m.in. upowszechnianie i promowanie mediacji jako postępowania alternatywnego w stosunku do postępowania sądowego, wspomagającego efektywne działanie wymiaru sprawiedliwości, podniesienie świadomości społecznej w zakresie korzystania z usług mediatorów, przedstawienie przebiegu postępowania mediacyjnego, przedstawienie skutków mediacji sądowej i pozasądowej oraz przedstawienie Krajowego Rejestru Mediatorów.
Adresaci spotkań:
Do udziału w seminariach zapraszamy osoby (zamieszkujące lub mające stały pobyt) z województw:
lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.
Seminaria zostaną przeprowadzone w formie on-line, przy wykorzystaniu aplikacji Clickmeeting. Na seminariach obowiązuj limit miejsc!
Aktualne terminy seminariów:
- 4 listopada 2021 r. - online - dla osób z woj. lubelskiego,
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 2 listopada 2021 r. do godz. 23:59.
- 5 listopada 2021 r. - online - dla osób z woj. podkarpackiego,
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 3 listopada 2021 r. do godz. 23:59.
- 17 listopada 2021 r. - online - dla osób z woj. małopolskiego,
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 15 listopada 2021 r. do godz. 23:59.
- 19 listopada 2021 r. - online - dla osób z woj. świętokrzyskiego.
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 17 listopada 2021 r. do godz. 23:59.
Zgłoszenie na spotkania organizowane dla danego województwa następuje poprzez wypełnienie formularza online (kliknij w link): https://forms.gle/yECPxbSKT436egyD9
Seminaria zostaną przeprowadzone w ramach realizacji projektu pn. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”.
*Bezpłatne seminaria dla uczestników z pozostałych województw organizowane są w ramach Projektu przez pozostałych Partnerów tj. Konfederacja Lewiatan, Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.
_________________________________________________________________________________
6. SZKOLENIA ORGANIZOWANE W FORMIE CYKLU WEBINARÓW O TEMATYCE DOTYCZĄCEJ ODR (E-MEDIACJI) ORAZ MEDIACJI PRACOWNICZYCH I GOSPODARCZYCH
Centrum Arbitrażu i Mediacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza do udziału w kolejnych bezpłatnych webinariach online organizowanych w ramach cyklu webinarów o tematyce dotyczącej ODR (e-mediacji) oraz mediacji pracowniczych i gospodarczych:
- Podstawy prawne i problemy współczesnej mediacji gospodarczej
- Komunikacja interpersonalna: umiejętności komunikacyjne/negocjacyjne
- Praktyczne problemy mediacji w sporach powstałych w związku z rozwiązaniem stosunku pracy z pracownikiem
- Jak prowadzić e-mediację?
Adresaci szkolenia
Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby (zamieszkujące lub mające stały pobyt) z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.
Terminy szkoleń w formie webinaru
- 12 października 2021, godz. 16.30-20.00 - Podstawy prawne i problemy współczesnej mediacji gospodarczej
- 26 października 2021, godz. 16.30-20.00 - Komunikacja interpersonalna: umiejętności komunikacyjne/negocjacyjne
- 09 listopada 2021, godz. 16.30-20.00 - Praktyczne problemy mediacji w sporach powstałych w związku z rozwiązaniem stosunku pracy z pracownikiem
- 07 grudnia 2021, godz. 16.30-20.00 - Jak prowadzić e-mediację?
Miejsce szkolenia w formie webinaru
online - aplikacja Clickmeeting
Dokumenty zgłoszeniowe
- Zaproszenie na webinary
- Regulamin rekrutacji i udziału w szkoleniach organizowanych w formie cyklu webinarów o tematyce dotyczącej ODR (e-mediacji) oraz mediacji pracowniczych i gospodarczych
- Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy
- Załącznik nr 2 - Oświadczenie uczestnika projektu
REKRUTACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA
Zgłoszenia należy przesyłać w formie skanów na adres: webinarkrm@kul.pl lub w formie papierowej pocztą lub osobiście na adres: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin, Centrum Transferu Wiedzy, Dział Projektów Międzynarodowych, pok. CTW-19 lub CTW-10.
Szkolenia zostaną przeprowadzone w ramach realizacji projektu pn. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”.
_________________________________________________________________________________
5. SPOTKANIA MEDIATORÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI
Szanowni Państwo,
uprzejmie zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach dotyczących mediacji organizowanych w ramach projektu nr POWR.02.17.00-00-0001/20 pn. "Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”,.
Spotkania są przeznaczone dla mediatorów oraz przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości z województwa lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, zainteresowanych tematyką mediacji.
Celem spotkań jest m.in. upowszechnianie i promowanie mediacji jako postępowania alternatywnego w stosunku do postępowania sądowego, wspomagającego efektywne działanie wymiaru sprawiedliwości, podniesienie świadomości społecznej w zakresie korzystania z usług mediatorów, przedstawienie przebiegu postępowania mediacyjnego, przedstawienie skutków mediacji sądowej i pozasądowej oraz przedstawienie Krajowego Rejestru Mediatorów.
Adresaci spotkań:
Do udziału w spotkaniach zapraszamy mediatorów i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości (zamieszkujących lub mających stały pobyt) w jednym z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.
Spotkania zostaną przeprowadzone w formie on-line, przy wykorzystaniu aplikacji Clickmeeting. Na spotkaniach nie obowiązują limity miejsc.
Aktualne terminy spotkań:
- 7 października 2021 r. - online - dla osób z lubelskiego,
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 5 października 2021 r. do godz. 23:59.
- 8 października 2021 r. - online - dla osób z małopolskiego,
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 6 października 2021 r. do godz. 23:59.
- 21 października 2021 - online - dla osób z woj. podkarpackiego,
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 19 października 2021 r. do godz. 23:59.
- 22 października 2021 - online - dla osób z woj. świętokrzyskiego.
Czas trwania: 16:00 - 20:30
Termin nadsyłania zgłoszeń (data i godzina wpływu do organizatora): 20 października 2021 r. do godz. 23:59.
Zgłoszenie na spotkania organizowane dla danego województwa następuje poprzez wypełnienie formularza online (kliknij w link): https://forms.gle/nYu4n1rPQNNggoRd6
Więcej informacji: rekrutmediacja@kul.pl
Spotkania zostaną przeprowadzone w ramach realizacji projektu pn. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”.
*Bezpłatne spotkania mediatorów z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości dla uczestników z pozostałych województw organizowane są w ramach Projektu przez pozostałych Partnerów tj. Konfederacja Lewiatan, Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.
___________________________________________________________________________
4. SZKOLENIA ORGANIZOWANE W FORMIE CYKLU WEBINARÓW O TEMATYCE DOTYCZĄCEJ ODR (E-MEDIACJI) ORAZ MEDIACJI PRACOWNICZYCH I GOSPODARCZYCH
Centrum Arbitrażu i Mediacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium symulacyjnym online organizowanym w ramach cyklu webinarów o tematyce dotyczącej ODR (e-mediacji) oraz mediacji pracowniczych i gospodarczych:
Mediacja w sprawach pracowniczych – analiza przypadku, symulacja postępowania mediacyjnego wraz jego omówieniem. Webinar symulacyjny z limitowaną liczbą uczestników
Webinar szkoleniowy dla mediatorów prowadzących lub zamierzających prowadzić sprawy pracownicze, może zainteresować również inne osoby chcące dowiedzieć się o polubownym rozwiązywaniu spornych sytuacji związanych z szeroko pojętymi relacjami pracowniczymi.
Wskażemy rozległość i charakterystyczne uwarunkowania konfliktów w pracy, korzyści z ich polubownego rozwiązywania dla wszystkich osób nimi objętych, swoiste kwestie prawne, ale także ryzyka, jakie mogą wiązać się z mediacją w tej sferze. Warsztat obejmie także przeprowadzenie i omówienie symulacji mediacji sporu pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.
Adresaci szkolenia
Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby (zamieszkujące lub mające stały pobyt) z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.
Termin szkolenia w formie webinaru
23 listopada 2021 r. w godz. 16.30 - 20.00
Dokumenty zgłoszeniowe
- Zaproszenie na webinary
- Regulamin rekrutacji i udziału w szkoleniach organizowanych w formie cyklu webinarów o tematyce dotyczącej ODR (e-mediacji) oraz mediacji pracowniczych i gospodarczych
- Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy
- Załącznik nr 2 - Oświadczenie uczestnika projektu
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: REKRUTACJA ZAKOŃCZONA
Szkolenie zostanie przeprowadzone w ramach realizacji projektu pn. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”.
3. SZKOLENIA ORGANIZOWANE W FORMIE CYKLU WEBINARÓW O TEMATYCE DOTYCZĄCEJ ODR (E-MEDIACJI) ORAZ MEDIACJI PRACOWNICZYCH I GOSPODARCZYCH
Centrum Arbitrażu i Mediacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium symulacyjnym online organizowanym w ramach cyklu webinarów o tematyce dotyczącej ODR (e-mediacji) oraz mediacji pracowniczych i gospodarczych:
Mediacja w sprawach gospodarczych - webinar symulacyjny z limitowaną liczbą uczestników
Szkolenie w formie webinaru skierowane jest przede wszystkim do mediatorów w sprawach gospodarczych, jak i mediatorów innych specjalności planujących mediować sprawy gospodarcze, a chcących porozmawiać o napotykanych problemach i wątpliwościach oraz do innych osób zainteresowanych mediacją gospodarczą.
W formie warsztatowej zajmiemy się odrębnościami mediacji gospodarczej, zwłaszcza w zakresie jej uczestników i przedmiotu, komunikacji i emocji, organizacji i przepisów.
Przeprowadzimy symulację mediacji w sprawie gospodarczej wraz z jej omówieniem.
Adresaci szkolenia
Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby (zamieszkujące lub mające stały pobyt) z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.
Termin szkolenia w formie webinaru
28 września 2021 r. w godz. 16.30-20.00.
Miejsce szkolenia w formie webinaru
online - aplikacja Clickmeeting
Dokumenty zgłoszeniowe
- Regulamin rekrutacji i udziału w szkoleniach organizowanych w formie cyklu webinarów o tematyce dotyczącej ODR (e-mediacji) oraz mediacji pracowniczych i gospodarczych
- Formularz zgłoszenia na szkolenie w formie webinaru - Mediacja w sprawch gospodarczych
- Oświadczenie Uczestnika Projektu - RODO
- Zaproszenie na webinar nr 1 - Mediacja w sprawach gospodarczych
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: REKRUTACJA ZAKOŃCZONA
Zgłoszenia należy przesyłać w formie skanów na adres: webinarkrm@kul.pl lub w formie papierowej pocztą lub osobiście na adres: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin, Centrum Transferu Wiedzy, Dział Projektów Międzynarodowych, pok. CTW-19 lub CTW-10.
Szkolenie zostanie przeprowadzone w ramach realizacji projektu pn. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”.
________________________________________________________________________________
2. MEDIACYJNE SZKOLENIE 80-GODZINNE
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II prowadzi rekrutację do udziału w bezpłatnym 80. godzinnym szkoleniu z zakresu mediacji w sprawach cywilnych, zgodnym z wymogami opisanymi w kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”. W 2021 r. w Lublinie odbędzie się jedno szkolenie 80-godzinne tylko dla grupy 25 osób. Szkolenie przeprowadzone zostanie w formule hybrydowej – ćwiczenia i warsztaty stacjonarne oraz wykłady w formie online.
Informacje organizacyjne
10% uczestników szkolenia, których miejsce zamieszkania oddalone jest o min. 50 km od miejsca organizacji szkolenia może skorzystać z noclegu zapewnionego przez Organizatora szkolenia stacjonarnego. O możliwości skorzystania z noclegu decydować będzie kolejność zgłoszeń (do wyczerpania środków na ten cel). W trakcie szkolenia stacjonarnego uczestnicy mają prawo do skorzystania z bezpłatnego wyżywienia na zasadach określonych przez Organizatora szkolenia oraz otrzymania materiałów szkoleniowych.
Adresaci szkolenia
Szkolenie 80. godzinne przeznaczone jest dla osób, które spełniają łącznie poniższe warunki:
- mających miejsce zamieszkania na terenie województwa lubelskiego, podkarpackiego lub świętokrzyskiego;
- które nie są wpisane na listę stałych mediatorów;
- nie prowadziły mediacji i nie mają doświadczenia w prowadzeniu mediacji;
- chcących nabyć wiedzę i umiejętności warunkujące możliwość przystąpienia do walidacji dla kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”.
Harmonogram szkolenia
3 września 2021 r. (godz. 14.00-20.00) online
4 września 2021 r. (godz. 10.30–19.00) stacjonarnie
5 września 2021 r. (godz. 09.00– 17.30) online
10 września 2021 r. (godz. 14.00-20.00) online
11 września 2021 r. (godz. 10.30–19.00) stacjonarnie
12 września 2021 r. (godz. 09.00–17.30) stacjonarnie
17 września 2021 r. (godz. 14.00-20.00) online
18 września 2021 r. (godz. 10.30–19.00) stacjonarnie
19 września 2021 r. (godz. 09.00–16.45) online
Miejsce szkolenia
online - aplikacja Clickmeeting
stacjonarnie - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lublin, Al. Racławickie 14.
Walidacja
Po ukończeniu szkolenia w terminie wskazanym przez Organizatora każdy uczestnik ma obowiązek przystąpić do walidacji kwalifikacji rynkowej: „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych” i do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz o wyniku walidacji, uprawniającej do wpisu na listę stałych mediatorów a docelowo do Krajowego Rejestru Mediatorów.
Dokumenty rekrutacyjne
- Regulamin szkoleń mediacyjnych
- Formularz zgłoszeniowy
- Oświadczenie uczestnika projektu - RODO
- Oświadczenie uczestnika projektu - doświadczenie
- Wzór umowy uczestnictwa
Prosimy o uważne wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych i wypełnienie każdego pola w formularzu wybierając szkolenie 80 godzinne.
REKRUTACJA NA SZKOLENIE 80. GODZINNE W LUBLINIE ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA
Zgłoszenia należy przesyłać w formie skanów na adres: rekrutmediacja@kul.pl lub w formie papierowej pocztą lub osobiście na adres: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin, Centrum Transferu Wiedzy, Dział Projektów Międzynarodowych, pok. CTW-19 lub CTW-10.
Szkolenie zostanie przeprowadzone w ramach realizacji projektu pn. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości”.
____________________________________________________________________________
1. MEDIACYJNE SZKOLENIA 24-GODZINNE - WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II organizuje trzy szkolenia 24-godzinne dla mediatorów już funkcjonujących na rynku, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i przystąpić do walidacji prowadzonej przez KUL w ramach kwalifikacji prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych.
Szkolenia
Szkolenia odbywać się będą w formie hybrydowej tj. pierwszy dzień szkolenia (8h) online, drugi (8h) i trzeci (8h) dzień stacjonarnie w Kielcach.
Aktualne terminy szkoleń:
1. 2-4 lipca 2021 r. - szkolenie dla mediatorów zamieszkałych lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa świętokrzyskiego - miejsce szkolenia: 1. dzień - online, 2. i 3. dzień - Kielce;
2. 9-11 lipca 2021 r. - szkolenie dla mediatorów zamieszkałych lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa świętokrzyskiego - miejsce szkolenia: 1. dzień - online, 2. i 3. dzień - Kielce;
3. 16-18 lipca 2021 r. - szkolenie dla mediatorów zamieszkałych lub wykonujących praktykę mediacyjną na terenie województwa świętokrzyskiego - miejsce szkolenia: 1. dzień - online, 2. i 3. dzień - Kielce;
Dokumenty rekrutacyjne:
- Regulamin szkoleń mediacyjnych
- Formularz zgłoszeniowy
- Oświadczenie uczestnika projektu - 1
- Oświadczenie uczestnika projektu - 2
- Oświadczenie uczestnika projektu - 3
- Wzór umowy uczestnictwa
REKRUTACJA NA SZKOLENIA 24-GODZINNE W KIELCACH ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA
Zgłoszenia należy przesyłać w formie skanów na adres: rekrutmediacja@kul.pl lub w formie papierowej pocztą lub osobiście na adres: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Aleje Racławickie 14, 20-950 Lublin, Centrum Transferu Wiedzy, pok. CTW-19.
Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022, godz. 08:02 - Bogumiła Pazur