Aktualności

Warsztaty Weekendowe ADAMED SmartUP Academy

Adamed SmartUP Academy to cykl bezpłatnych i otwartych warsztatów weekendowych, prowadzony w formie zajęć akademickich (składają się z części teoretycznej i części praktycznej) dla młodych pasjonatów nauki w wieku 14-19 lat. Spotkania są okazją do pracy w profesjonalnych laboratoriach, wykonania licznych eksperymentów i zdobywania wiedzy z zakresu fizyki, chemii czy biologii. Podczas zajęć młodzież ma możliwość rozwijania swoich naukowych pasji oraz poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach, którzy pochodzą z różnych regionów Polski.

Warsztaty odbędą się 6, 13 i 20 kwietnia (od 9 do 15.30) w laboratoriach biotechnologii i kierunku lekarskiego Wydziału Medycznego KUL.

Tematy tegorocznych warsztatów to m. in. Czym jest mikrobiota i mikrobiom? Jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka? Jakie drobnoustroje wykorzystujemy do produkcji żywności oraz leków? Jak uzyskać Immobilizowane enzymy i do czego są wykorzystywane?

Uczestnicy warsztatów w części praktycznej wykonają preparat mikroskopowy barwiony metodą Grama; będą analizowali substancje wytwarzane przez mikroorganizmy wydzielane do płynu fermentacyjnego, zbadają zmiany aktywności elektrycznej podczas dobrowolnych skurczy mięśni przy użyciu przetwornika siły uścisku a także przeprowadzą immobilizację laktazy na alginianie sodowym... Szczegółowy program warsztatów znajduje się na stronie: (kliknij tutaj)
UDZIAŁ BEZPŁATNY!!! Obowiązują zapisy za pośrednictwem strony Fundacji Adamed (link tutaj). ZAPRASZAMY!!!