Aktualności

Wykład prof. Krzesimira Dębskiego w ramach XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Muzykologii

W ramach XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Muzykologii odbędzie się na KUL wykład Profesora Krzesimira Dębskiego, pt. "Rola muzyki w dyplomacji kulturalnej", w dniu 16 maja o godz. 10.30 w sali CTW 408. Pan Profesor Krzesimir Dębski będzie gościem Centrum Badań nad Dyplomacją oraz Koła Studentów Muzykologii KUL. Wykład oraz spotkanie dyskusyjne będą moderować - Pani Ambasador Jolanta Róża Kozłowska oraz dr Andrzej Gładysz. Zapraszamy do uczestnictwa w wykładzie naszego znamienitego Gościa.

 

Po wykładzie zatytułowanym Rola muzyki w dyplomacji kulturalnej (16 V, godz. 10.30, CTW 408), współorganizowanym przez Centrum Badań nad Dyplomacją KUL, odbędą się otwarte warsztaty z kompozycji i aranżacji.

W programie Zjazdu znalazł się także koncert koncert o zróżnicowanym programie – od muzyki dawnej w oryginalnej obsadzie (dr hab. Jadwiga Kowalska – pozytyw), po muzykę współczesną i rozrywkową (16 V, godz. 18.00, C-1031).

***

Czy można zatańczyć Chopina? Czym jest turbo-folk? Co ma wspólnego ogród z muzyką? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą studenci muzykologii z różnych części Polski w piątek, 17 V podczas sesji konferencyjnych XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Muzykologii. Będzie to też dobra okazja do skonfrontowania z innymi studentami własnych opinii na temat różnych gatunków muzycznych, a także nawiązania nowych znajomości. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki!

 

Szczegółowy program całego wydarzenia, jakim jest IX Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii znajduje się na załączonym plakacie.