VII Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy Różnych Środowisk”

VII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM MIKROBIOLOGICZNE

METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK”

Lublin, 20-21 czerwca 2023 roku

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym – „Metagenomy różnych środowisk”. Do udziału w Sympozjum zachęcamy pracowników naukowych, doktorantów oraz specjalistów, reprezentujących różne dyscypliny i specjalności wiążące się z problematyką obrad. Sympozjum odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2023 roku i będzie kolejną edycją cyklicznego spotkania naukowego.

Głównym organizatorem tegorocznego Sympozjum jest Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk, a miejscem konferencji będzie Lubelskie Centrum Konferencyjne, znajdujące się w centrum Lublina, w dzielnicy Śródmieście przy zbiegu ulic: Al. Racławickie i Grottgera.
Katedra Biologii i Biotechnologii KUL jest współorganizatorem tego cyklicznego wydarzenia.

Informacje dotyczące konferencji dostępne są w załączonym Komunikacie I oraz załącznikach.

Zapraszamy do udziału.


Komunikat I
Karta zgłoszeniowa
Wzór streszczenia


Ruszyła rejestracja na Noc biologów 2023

Szanowni Państwo na http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka... można już logować się na warsztaty, laboratoria, pokazy i wykłady jakie dla Państwa przygotowali nasi nauczyciele i studenci. Rozpoczynamy zapisy na noc biologów 2023 (która odbędzie się 13 stycznia od godz. 14) na Wydziale Medycznym KUL.

Wszelkie aktualności na https://www.facebook.com/profile.php?id=100057441738859 


Warsztaty dla licealistów w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki

Instytut Nauk Biologicznych realizuje projekt: „Przeprowadzenie warsztatów naukowych i promocja badań Instytutu Nauk Biologicznych KUL". W jego trakcie ponad stu licealistów m.in. z  XXIII LO w Lublinie, V LO w Lublinie, II LO w Mielcu i Zespołu Szkół z Leśnej Podlaskiej, brali udział w warsztatach laboratoryjnych z biomedycyny i monitoringu środowiska zorganizowanych przez nauczycieli akademickich kierunku biotechnologia
Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, program „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu". Galeria na https://www.facebook.com/profile.php?id=100057441738859 

Współpraca z Fundacją Adamed - Adamed Smart Up

Instytut Nauk Biologicznych KUL jest jedną z czterech jednostek naukowych w Polsce, która realizuje warsztaty w ramach programu Adamed Smart Up szczegóły na: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/ . Młodzież może, tak jak nasi studenci, uczyć się w trakcie samodzielnie wykonywanych doświadczeń w laboratoriach INB. Galeria na https://www.facebook.com/profile.php?id=100057441738859 


Koło Naukowe Biotechnologii KUL w Biolive Innovation

W listopadzie członkowie Koła Naukowego Biotechnologii KUL odbyli wizytę w firmie biotechnologicznej - Biolive Innovation w ramach projektu „Biotech po studiach – z uczelni do pracy”. Projekt jest inicjatywą podjętą przez członków Koła Naukowego Biotechnologii KUL mającą na celu ułatwienie startu zawodowego poprzez cykliczne wyjazdy do firm biotechnologicznych i poznanie kompetencji poszukiwanych przez potencjalnych pracodawców.
W trakcie wizyty studenci kierunku Biotechnologia mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy małego przedsiębiorstwa biotechnologicznego oraz ze specjalistycznymi urządzeniami, które firma wykorzystuje do wytwarzania swoich produktów. Była to m.in. linia produkcyjna do pozyskiwania peptydów, wysokosprawny chromatograf cieczowy, czy suszarka rozpyłowa umożliwiająca otrzymywanie produktu w formie stałej. Zademonstrowano również działanie saszetkarki i formę w jakiej produkt trafia do klienta.
Zapraszamy do śledzenia aktualności projektu na stronie: https://www.kul.pl/nasze-projekty,art_100878.html
Czytaj dalej...

KUL planuje otworzyć szpital kliniczny w Lublinie

 


O wsparcie w uzyskaniu lokalizacji na szpital kliniczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zwrócił się rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski do Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Jest to związane z planowanym uruchomieniem od października 2023 roku kierunku lekarskiego, a także prowadzonymi już studiami pielęgniarskimi i położniczymi.

więcej informacji

 


 
 

Umowa pomiędzy KUL i Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie

Prowadzenie badań naukowych, wymiana doświadczeń oraz organizacja sympozjów, seminariów i konferencji, to główne założenia umowy podpisanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów w Warszawie...

Więcej informacji


Uroczysta Inauguracja Wydziału Medycznego

5 października 2022 r. odbyła się uroczysta inauguracji działalności Wydziału Medycznego.

Relacja z uroczystości

 


Powołanie Wydziału Medycznego

Na podstawie Zarządzenia Nr ROP-0101-206/22 Rektora KUL z dniem 1 października 2022 r. został powołany Wydział Medyczny, w skład którego wchodzą:

  • Instytut Nauk o Zdrowiu
  • Instytut Nauk Biologicznych