Pani dr hab. Agnieszka Wolińska, prof. KUL ekspertem programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego

files/1199/logo-urzad-bez-lubelskie.pngMiło nam poinformować, że Pani dr hab. Agnieszka Wolińska, prof. KUL - Kierownik Katedra Biologii i Biotechnologii Mikroorganizmów została wpisana na listę ekspertów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w ramach Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego (EFRR) w dziedzinie bioróżnorodność.

 

A. Wolińska - wpis na listę ekspertów


Serdecznie gratulujemy Pani Profesor!

 

 


Warsztaty dla młodzieży z programu wymiany międzykulturowej AFS Intercultural Programs

13 marca mieliśmy przyjemność gościć grupę młodzieży z programu wymiany międzykulturowej AFS Intercultural Programs. Uczniowie przybyli z różnych zakątków świata, w tym z Włoch, Hiszpanii, Norwegii, Meksyku, Chile, Turcji, Tajlandii, Hongkongu, a nawet z Grenlandii! W trakcie wizyty w Lublinie brali udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników Instytutu Nauk Biologicznych naszego wydziału. Galeria z wydarzenia dostępna na profilu fb Instytutu Nauk Biologicznych KUL https://www.facebook.com/profile.php?id=100057441738859

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe - „Metagenomy Różnych Środowisk” - AKTUALIZACJA

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym – „Metagenomy różnych środowisk”.

 

Do udziału w Sympozjum zachęcamy pracowników naukowych, doktorantów oraz specjalistów, reprezentujących różne dyscypliny i specjalności wiążące się z problematyką obrad.
Sympozjum odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2023 roku i będzie kolejną edycją cyklicznego spotkania naukowego.

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że powstała już strona internetowa Sympozjum: https://metagenomy2023.ipan.lublin.pl/

oraz film promujący Sympozjum:  https://youtu.be/yHFR4SvtO_k

 

Zamieszczamy też Komunikat nr 2 .

 

Zachęcamy do zgłoszeń.


Przypominamy o Wydziałowych Powtórkach przed Maturą, są jeszcze wolne miejsca

Zapraszamy na powtórki przed maturą, w tym roku chemia i biologia, cztery spotkanie prowadzone przez wykładowców z biotechnologii. Zapisy email na mencfelr@kul.pl . Terminy w aktualności https://www.kul.pl/wydzialowe-powtorki-przed-matura,art_101647.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Finał Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy „Biotechnologia – jutro ludzkości”

Po pandemicznej przerwie wróciliśmy do Rybnika, dyrektor INB prof. Maciej Maslyk i koordynator kierunku biotechnologia dr Radosław Mencfel oceniali prace finalistów ogólnopolskiego konkursu Biotechnologia jutro ludzkości i wręczyli laureatom indeksy biotechnologii KUL. Organizatorami konkursu Biotechnologia – jutro ludzkości” są IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Finał jaki odbył się 2 marca był zwieńczeniem, ósmej edycji konkursu. Gratulujemy laureatom i finalistom. Więcej informacji i galeria zdjęć na profilu instytutu Nauk Biologicznych KUL na FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100057441738859 


Płatny urlop naukowy dla nauczycieli akademickich

Regulamin udzielania nauczycielom akademickim płatnych urlopów naukowych

 

Formularze wniosków w wersji edytowalnej:
Załącznik 2a - wniosek o urlop w celu przeprowadzenia badań

Załącznik 2b - wniosek o urlop dla osoby przygotowującej rozprawę doktorską

Załącznik 2c - wniosek o urlop w celu odbycia za granicą kształcenia, stażu naukowego albo dydaktycznego, uczestnictwa w konferencji albo uczestnictwa we wspólnych badaniach naukowych prowadzonych z podmiotem zagranicznym na podstawie umowy o współpracy naukowej

Załącznik 2d - sprawozdanie z urlopu naukowego

Załącznik 2e - wniosek o urlop celu uczestnictwa we wspólnych badaniach naukowych prowadzonych z Centrum Łukasiewicz lub instytutem Sieci Łukasiewicz


Gratulacje oraz podziękowanie za wspieranie w rozwoju Młodych Talentów!

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Organizatorzy WorldSkills Poland, na ręce p. dr Kingi Kulczyckiej, p.o. Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu, przekazali gratulacje oraz podziękowanie za wspieranie w rozwoju Młodych Talentów. To ważne, że studenci mogą zdobywać wiedzę oraz umiejętności we wsparciu doświadczonych nauczycieli i mentorów w Uczelni.
Studentka kierunku Pielęgniarstwo (studia I stopnia) - Anna Bogdańska - finalistka konkursu WorldSkills Poland w konkurencji „Opieka Zdrowotna”, który odbył się w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w dniach 27-29 stycznia 2023 r., wykazała się nieprzeciętnym zaangażowaniem, odwagą oraz kompetencjami, które wskazują na doskonale przygotowanie to pracy zawodowej w przyszłości.
Organizatorzy wyrazili podziękowania dotyczące wsparcie ważnej inicjatywy jaką jest WorldSkills Poland i nadzieję, że spotkają studentów oraz absolwentów KUL w przyszłych edycjach krajowych eliminacji.

 

WorldSkills

 

 

Link do strony konkursu, gdzie pojawią się kolejne ogłoszenia o eliminacjach.
https://worldskillspoland.org.pl/obszary/opieka-zdrowotna-sp2022ed/

 

 


Konkurs grantowy w dyscyplinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Dyrektorzy Instytutu Nauk o Zdrowiu i Instytutu Nauk Medycznych KUL ogłaszają wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych w dyscyplinie nauki medyczne i nauki o zdrowiu, zgodnie z warunkami określonymi w załączonym Regulaminie. Maksymalna kwota dofinansowania - 25 000 zł
Okres realizacji grantów - do 18 miesięcy
Termin składania wniosków – 3 kwietnia 2023 r.
Wnioski o realizację projektu należy przesłać w wersji elektronicznej (PDF oraz wersja edytowalna) na adres wm@kul.pl oraz złożyć w wersji papierowej w sekretariacie Nauk Medycznych.

 

Regulamin dyscyplinowy 2023
Formularz wniosku grantowego 2023


Konkurs grantowy w dyscyplinie nauki biologiczne

Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych KUL ogłasza wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych w dyscyplinie nauki biologiczne, zgodnie z warunkami określonymi w załączonym Regulaminie.
Maksymalna kwota dofinansowania - 25 000 zł
Okres realizacji grantów - do 18 miesięcy
Termin składania wniosków - do dn. 11 marca 2023 r.
Wnioski o realizację projektu należy przesłać w wersji elektronicznej (PDF oraz wersja edytowalna) na adres inb@kul.pl oraz złożyć w wersji papierowej w sekretariacie Instytutu Nauk Biologicznych.

 

Regulamin - dyscyplinowy 2023

Formularz wniosku grantowego 2023


WYDZIAŁOWE POWTÓRKI PRZED MATURĄ

Szanowni Licealiści,

pragniemy Was zaprosić na organizowane na naszym Wydziale „Wydziałowe powtórki przed maturą”których harmonogram  dostępny jest poniżej.

 

Jest to niewątpliwa okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i utrwalenia zdobytych wiadomości przed jednym z najważniejszych egzaminów.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych nauczycieli akademickich kierunku biotechnologia. W trakcie, przede wszystkim rozwiązywanie typowych zadań z testów maturalnych i omawianie zagadnień z biologii i chemii na ich konkretnym przykładzie. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku biotechnologii KUL ul. Konstantynów 1 I sala 0.08.

  • 24.03.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia

  • 31.03.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia

  • 14.04.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia

  • 21.04.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY!

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach proszone są o wcześniejsze zapisanie się na zajęcia (wiadomość e-mail na adres mencfelr@kul.pl zawierająca informację o wybranych przedmiotach).

 Uwaga, każdy termin to inny temat zajęć, tematyka się nie powtarza, najlepiej zapisać się na cały cykl.

Zapraszamy!